AYSAD İŞBİRLİĞİ İLE ‘MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASINA’ EĞİTİM

Otis Türkiye ve Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) işbirliği ile Makine Mühendisleri Odasına (MMO) verilen Asansör Temel Elektrik Eğitimi, 32 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’de bulunan üretim tesisleri sayesinde ürettiği özel tasarım yenilikçi asansörleriyle sektörde fark yaratan Otis Türkiye, dünyada oluşan yeni trendleri, teknolojik gelişimleri ve sektörün temel dinamiklerini verdiği eğitimlerle güncelliyor.

AYSAD işbirliği ile MMO’nın asansör denetim ekibine temel asansör elektrik eğitimi veren Otis Türkiye, eğitime elektriğin tanımından başlayarak, asansörün tarihine, asansörlerde kullanılan elektrik motorlarına ve Otis’in geliştirdiği elektrikli makine dairesiz asansörlere kadar kapsamlı konulara değinerek tamamladı. Periyodik kontrol süreçlerinde Makine Mühendislerinin karşılaştıkları problemler ve çözümleri, test yöntemleri ve kontrol metotları hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

MMO’nun İstanbul’da bulunan merkezinde gerçekleşen eğitime, 32 kişilik asansör denetim ekibi katıldı. Katılımcılar firmalar ve denetim kuruluşlarının bu tarz bilgi alışverişide bulunmasının sektörün geleceğine önemli katkılar sağlayacağını paylaştı.