Baltic Wood Domotex 2014’te Yenilikler Bölgesi ‘nde!

Baltic Wood firması 11 Ocak’ta dünyanın en prestijli uluslararası ticaret fuarlarından biri olan ve Hanover’de gerçekleşen DOMOTEX 2014’e katılacak. Firma yetkilileriyse şimdilerde bu fuarda gerçekleşecek olan sıradışı “Zemin Moda Show”undan bahsediyorlar. Program, sürpriz bir koleksiyonun yanı sıra, masif ahşap ve üç katlı zerminde yeni tasarımları kapsıyor. Ayrıca, Yenilikler Bölgesi, Fuar Jürisi tarafından ödüle hak kazanan Timeless Collection™ (Zamansız Koleksiyon)’daki “Eski Boyacı’nın Rüyası”na ev sahipliği yapacak.

DOMOTEX fuarı, uzun yıllardır zemin sektörünün temsilcilerini bir araya getiren en önemli olay olarak kabul edilmiştir. Üreticilere yenilikçi çözümler için ilham kaynağı en son trendleri sunan bir ortamdır. 2014 yılında organizatörler 60 ülkeden 1400 şirket ve 80 kadar ülkeden de 40,000’den fazla ziyaretçi bekliyorlar. Bu seneki fuarın vurgusu ise “yenilikçilik” konusunda olacak. Bu nedenle fuar alanında yenilikler bölgesi anlamına gelen “Innovations Zone” diye alan ayrıldı. Bu bölge, ortalamanın üzerine çıkarak diğerlerinden farklı kabul edilen ürünleri sergileyecek. Bu organizasyonun ve tasarımın yaratıcısıysa çok değerli bir Alman mimar olan Jürgen Mayer H.

Baltic Wood yönetim kurulu üyesi ve Satış ve Pazarlama Müdürü Elżbieta Szydłowska, konuyla ilgili olarak; “Timeless Collection™’daki Eski Boyacı’nın Rüyası’ndaki eşsiz, üç katmanlı ahşap zemini gururla onaylıyorum.” dedi ve ekledi; “Bizim için, bu 300 farklı tasarım seti arasından sıyrılıp, Jüri tarafından seçilmek gururdur. Jüri başkanı ünlü mimar Stefan Diez idi. Bu ödül aynı zamanda Baltic Wood’un yüksek kalite ile özenli tasarımı mükemmel bir şekilde biraraya getirebilmesinin bir kanıtıdır.”

Baltic Wood firmasının standının da yer alacağı 9 no’lu salondan başka, Yenilikler Bölgesi olan “Innovations@DOMOTEX”, Ahşap Parke Zirvesi’nin ana alanında da yer alacak! Burası zemin sektörünün seçkin temsilcilerinin toplantıları için tashih edilmiş çok zarif bir mekandır. Dahası, görkemli ekran ayarları sayesinde, çok sayıda ziyaretçilerin ödüllü tasarımları ile ilk temaslarının ardından, yepyeni trendlerden ilham alarak ve tam anlamıyla içeriği öğrenmek adına ziyaret edebilecekleri özel stand bulunuyor. Baltic Wood 9 no’lu salonda D30 standında koleksiyonlarını sergileyecek. Ziyaretçiler, tıpkı bir şarap gibi soylu ahşap zeminlerdeki yeni tasarımları ve tek şeritli tabla desenindeki üç katmanlı ahşap zeminlerin de yer aldığı çok özel koleksiyonları yakından görebilecekler.