Baumit Makine Sıvaları: Yapı Ömrü Boyunca Yüksek Performans

Baumit’in iç ve dış yüzeyler için geliştirdiği sıva sistemleri yapı ömrü boyunca maksimum performans gösteren sağlam duvarların oluşmasını sağlıyor.

Tümüyle mineral esaslı Baumit ince sıvaları, sağlığa zararlı bir madde içermemeleri ve doğal alkali özellikleri ile ortamdaki nem oranını dengede tutarak sağlıklı ortamlar yaratıyor. Hassas ayarlanmış hammadde dağılımı ile doğru şartlarda uygulandığında yüzey çatlaklarının minimum seviyede olduğu duvarlara en ağır eşyalar bile güvenle asılabiliyor. Çünkü sürdürülebilir bir kalite anlayışı ile geliştirilen sistemlerle oluşturulan duvarların her bir metrekaresi aynı güce sahip oluyor. Farklı yüzey tipleri için geliştirilen Baumit makine sıvaları, gaz beton, tuğla ve beton zeminlerin tamamına kolaylıkla uygulanabiliyor.

Baumit’in iç mekanlar için geliştirdiği, yüksek tutunma özelliğine sahip olması nedeni ile projelerin özellikle tercih ettiği ürün Primo 1, iç mekanda sıva olarak en iyi fiyat-performans seviyesini sunuyor. MPI 25 ise ince dokulu yapısı ve kolay uygulanabilme özelliği ile duvarların son kat boyaya hazırlanmasında rahatlık sağlıyor.

Dış cepheler için Baumit’in gaz beton duvarlar üzerine ön serpmesiz uygulama imkanına olanak vermesi açısından MPA 35L sıvası da öne çıkan ürünleri arasında. Ayrıca yüksek aderans özelliliği ile MPA 35; iri taneli yapısı ile dolgu kabiliyeti ve zorlu iklim şartlarına gösterdiği yüksek direnç ile Primo 2 ürünleri dış cephelerde yüksek performans gösteriyor.

40 kg’lik paketlerde sunulan sıva sistemlerinin büyük projeler için silolu sevkiyatı da yapılabiliyor. Proje alanında dolumu yapılan silolarda ürün, silo altı ürün taşıma sistemi ile kullanım noktasına taşınıyor. 140 metreye kadar ürün sevk edebilen sistem, daha yüksek noktalara ara pompa ile ürün basabiliyor. Silolu ürün kullanımı projelere stok alanı, nakliye, ürün kullanımı, güvenlik gibi konularda da avantajlar sağlıyor.