BETA Kimya bayileri Ankara’da iftarda buluştu

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı ve tutkal üreticilerinden BETA Kimya A.Ş., Ankara’daki iş ortakları, bayi ve alt bayileriyle geleneksel olarak düzenlenen iftarda bir araya geldi. Crown Plaza’da düzenlenen iftarda konuşan BETA Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, tüm iş ortaklarıyla büyük bir aile olduklarını ve önümüzdeki dönemde hem yurtiçi hem de yurtdışında büyümeye devam edeceklerini belirtti.

 

Kimya sektörünün öncü şirketlerinden Beta Kimya, Ramazan ayında gerçekleştirdiği geleneksel iftar buluşmalarında iş ortaklarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. İzmir ve Bursa’nın ardından Ankara bayilerinin buluştuğu iftarda konuşan BETA Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve İKMİB Başkanı Adil Pelister, “Geçmişten bugüne iftar sofraları aynı zamanda birer gönül sofrası. İftar, özellikle insanların giderek birbirinden uzaklaştığı çağımızda, aramızdaki gönül bağını vurgulayan ve bize insanlığımızı, değerlerimizi, birliğimizi hatırlatan bir buluşma. BETA Kimya A.Ş. olarak bu yıl 32. yaşımızı kutlarken biz yine iş ortaklarımızla birlikte büyüyen bir aile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde hem yurtiçi hem de yurtdışında sektörümüzün öncü şirketleri arasında yer alarak, emin adımlarla yükselişimizi sürdüreceğiz. Bu hedef doğrultusunda özellikle Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla önemli bir gelişime imza atıyoruz” dedi.

 

“Biz Birlikte Güçlüyüz” mottosuyla yürütülen seçim kampanyasından galibiyetle çıkarak İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği – İKMİB Başkanı olduğunu belirten Adil Pelister, “Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkürü bir borç biliyorum. Aday olduğum ilk günden itibaren “Birlik” olmanın hem sektörümüzü hem de ana kimya ve alt sektörlerini başarıya ulaştıracağı inancıyla hareket ettik. Görev süremiz boyunca sektörümüzün tüm sorunlarını yeniden ele alacak, kalıcı çözümlerimizle ihracatçımızın önündeki tüm zorlukları kaldıracak ve yenilikçi projelerimizle birliğimizi yarınlara taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

 

GEBKİM’deki dev yatırım Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyüğü olacak

Yeni yatırımlarla hem Türkiye hem de dünyada ses getirecek projelere imza atacaklarını belirten BETA Kimya A.Ş. Genel Müdürü Cihat Sayacı, “Şirketimizin 32. yaşını kutlarken, iç pazardaki başarımızla birlikte ihracat alanında da 2011 yılından beri üst üste 6 yıldır “Yapıştırıcılar” kategorisinde Türkiye İhracat Birincisiyiz.Şirketimiz şu an Türkiye’nin ilk 1.000 İhracatçı Firması ve Türkiye’nin ikinci 500 Sanayi Kuruluşu arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönemde GEBKİM’de Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük yapıştırıcı üreticisi olma yolunda büyük bir yatırım yapacağız. Sürekli olarak büyümeye ve gelişmeye devam ederken inovasyona verdiğimiz önemle birlikte 2017 yılında Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan ilk 250 şirket arasında yer aldık. Yeni Ar-Ge merkezimi de yakın zamanda devreye alıyoruz. Önümüzdeki dönemde sektöre yön veren yeni nesil ürünlerimizle fark yaratmaya devam edeceğiz. Turquality süreçlerimizi de tamamlayarak hız kesmeden büyümeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.