BOCCHI, Uzak Doğu ile pazar ağını genişletecek

Bu yıl yurt dışı pazarlarına ağırlık vereceklerini ve Uzak Doğu pazarına gireceklerini açıklayan BOCCHI Genel Müdürü Serkan Ak, “Amerika ve Orta Avrupa’daki varlığımızı daha da artırmanın yanı sıra Uzak Doğu’ya giriş yaparak büyüme potansiyeli olan ülkelerde çeşitli iş birlikleri yapmak da planlarımız arasında bulunuyor. 2018 yılında satışlarımızın yurt dışı pazarlarda daha fazla yoğunlaşmasıyla beraber yurt içi pazarda da satışlarımızı 2017 senesine göre yüzde 100 artırmayı hedefliyoruz” dedi. Firmalarının gelişiminden bahseden Ak, son teknoloji ile üretim yaparak sektöre hizmet sunduklarını belirtti. Ak, şunları kaydetti:

“BOCCHI, 1950 yılında kurulmuş köklü bir İtalyan firmasıdır. Firmamız, kuruluşundan bugüne aynı bakış açısı ile yaratıcı, yenilikçi ve insana değer veren tasarımlara imza atarak 18 farklı renk seçeneği ile seramik sağlık gereçleri, banyo mobilya ve aksesuarları, banyo armatürleri, küvet ve duş kabinleri, gömme rezervuar sistemleri, Care&Comfort yaşlı ve bedensel engelli kullanıcılara uygun olarak tasarlanmış özel ürün grupları ve duvar & yer karoları koleksiyonları ile Türkiye, İtalya, Amerika, İngiltere ve Rusya ofislerimiz aracılığıyla dünya genelinde geniş bir kullanıcı ağına hitap ediyor. BOCCHI olarak doğrudan 500 kişilik istihdam sağladığımız iki fabrikamızda ilave yatırımlarla birlikte yıllık 900 bin adetlik kapasiteye ulaştık. Sektördeki en son teknolojiyle üretim yapıyoruz. Makina parkımız son teknoloji ürünler olan basınçlı üretim makinaları, sırlama robotları gibi üretim araçlarından oluşuyor. Üretim araçlarının büyük bir bölümü bünyemizde kendi mühendislerimiz tarafından imal edildi.”

“İki yeni koleksiyonu pazara sunacağız”

İnovasyona yaptıkları yatırım ve sundukları ürünlerle ilklere imza attıklarını ifade eden Ak, “BOCCHI’yi rakiplerinden ayıran en önemli özellik, inovasyona yatırım yapma vizyonuyla ürünlerinde yüksek teknolojiyi Türkiye’de ilk kez kullanarak sektöre öncülük edebilmesi. Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilen bu ürünlerle hijyen konusunda bilinenlerin çok üstünde bir anlayışla kullanıcılarımızın karşısına çıkıyoruz. Türkiye’de bir ilk olan ‘sıfır pürüz teknolojisi’ ile sırlı porselenlerin kir ile temas eden yüzeylerindeki lekeleri ve kireçlenmeleri en aza indirirken, ‘Clean Plus+’ teknolojisiyle banyolarda temizliği kolay hale getiriyor ve maksimum düzeyde hijyen sağlıyoruz. Ayrıca, bizim için her zaman en önemli önceliklerden biri olan banyoda konforu bir adım öteye taşımak için ‘XL Klozet’ ürün grubumuzu geliştirdik. XL klozet, 45 santimetre genişlik ve 60 santimetre boyu ile standart boyutlardaki klozetlere göre yüzde 30 daha geniş bir oturma alanı sunuyor. Yeni tasarım ile farklı beden ölçülerine sahip kullanıcılar için banyoda geçirilen süre daha rahat, daha konforlu bir hale geliyor. Üzerinde önemle durduğumuz bir başka konu da, yaşlı ve engelliler için geliştirilen ‘Care & Comfort’ ürünlerimiz. Özellikle yaşlılar ve engelliler için geliştirdiğimiz kapısı olan, içine rahatça oturulabilen küvet serisi, kullanıcıların banyolarda düşme riskini azaltıyor” diye konuştu.

İki yeni koleksiyonu yakın bir zamanda piyasaya sunacaklarını da belirten Ak, “21’inci yüzyılın tasarım dehalarından sayılan bir tasarımcı ile işbirliğine giderek oluşturduğumuz, teknolojinin sınırları zorlayan iki yeni koleksiyonumuz kısa süre içinde satışa sunulacak. 2017 yılında sektörün önde gelen yer ve duvar karosu üreten bir firmasıyla iş birliği yaparak İtalya’da geliştirilen karolarla birlikte BOCCHI markası ile karo pazarına da adım attık. Ayrıca Ar-Ge ekibimizin, ürünlerimizi benzerlerinden ayrıştıran konfor, hijyen ve yüksek teknoloji üstünlüğünü her geçen yıl daha da artıracak inovatif araştırmaları ve bunların üretimlerimize yansımaları da devam edecek” dedi.