Bodrum’un siyah incisi Sianji’de sınırlı sayıda rezidans satışta

‘İster yaşa ister kirala’ diyerek yola çıkan Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi Beach Resort’ü unvanına sahip Muğla-Bodrum’daki Sianji Well-Being Resort, dünyanın önemli detoks merkezinden biri olarak gösteriliyor. Rezidans, villa, penthouse ve otel anlayışını sağlıkla birleştiren Sianji, dairelerde oturulmayan ödemlerde kiralama veya işletme yoluyla yatırımcısına kazandırıyor.

25 milyon euro yatırım bedeliyle hayata geçirilen Sianji Residence’ta18 ünite yüzde 20’ye varan indirim kampanyalarıyla satışa sunuldu. Rezidanslar, sahiplerinin isteğine göre dönemsel olarak butik otel tarzında Sianji tarafından işletiliyor ya da yüzde 8 euro bazlı kira garantili kiralanabiliyor. Bodrum’da  evlerin 30 yılda amortisman sağlarken Sianji’de bu sürenin 12-13 yıla indiğine dikkat çeken Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, şu bilgileri aktardı:

“Bizim sistemimiz içerisinde otel ve rezidanslar var. Rezidans sahipleri otelin tüm hizmetlerinden belirli bir aidat karşılığında yararlanabiliyor. Üyelik ücreti almıyoruz. Evi de tapu ile anahtar teslim şeklinde veriyoruz. Rezidansların kullanılmayan dönemlerdeki karın yüzde 75’ini mülk sahibine veriyoruz, yüzde 25’ini işletmeci olarak biz alıyoruz. Otelimiz, 2009’dan bugüne 12 ay boyunca hiç kapanmadan müşterilerimize hizmet sunuyor. Projemiz, tamamı deniz veya havuz manzaralı 2+1 ve 3+1 rezidans ya da dubleks villa olarak tasarlandı. Rezidanse ve villaların büyüklükleri 101 metrekare ile 260 metrekare arasında değişiyor. Tüm villalarımızda kartlı kapı sistemi, tam ankastre beyaz eşyalar, klima sistemleri, LCD TV’ler, tamamı lüks malzemelerle döşenmiş son sistem mutfaklar, jakuzi ve duşa kabinler, elektrikli küçük ev aletleri, tüm mobilyalar ve bahçe mobilyaları gibi her detay bulunuyor. Projenin sosyal donatıları arasında, 7/24 güvenlik, kameralı güvenlik, açık otopark, kapalı otopark, açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, fitnes center, spor salonu, sosyal tesis, SPA, masaj salonu, alışveriş merkezi, sosyal tesis, basketbol sahası, voleybol sahası, sauna, hamam, yeşil alan, yürüyüş ve koşu parkuru, çocuk oyun alanları ve özel peyzaj düzenlemesi gibi sosyal donatı alanları yer alıyor.”

Sianji Residence’ın en büyük avantajı ise Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards tarafından wellness alanında üç defa aldığı 7 yıldız ödülüyle taçlandırılan Sianji Well-Being Resort’ten ücretsiz kullanım hakkı tanıması. Türkiye’nin ilk well-being ve healing konseptine sahip dünyaca ünlü birçok ismi ağırlayan Sianji Well-Being Resort, bugüne kadar Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi Spa ve Wellness Oteli, Türkiye’nin En Lüks Oteli, Yedi Yıldızlı Servis Kalitesi Ödülü, Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi BeachResort’ü gibi uluslararası alanda 24 farklı ödülün sahibi oldu. “Sianji Residence ile yılın 12 ayı, ömür boyu 5 yıldızın üstünde bir konfor sunuyoruz. Yatırımcılar, A’dan Z’ye her şeyi düşündüğümüz, sadece valizlerini alıp gelebilecekleri, Sianji Well-Being Resort’te sağlıklı yaşam merkezini ve SPA’sını ücretsiz kullanabilecekleri, hayallerinin ötesinde bir konforla evlerinde yaşayabiliyorlar” diyen Çakır, her geçen gün değer kazanan ve Türkiye’nin dünyaca ünlü destinasyonu Bodrum’da ömürlük yatırım için Sianji Residence’ın doğru bir adres olduğunu belirtti.

“Türkiye’nin petrolü turizm”  

Turizmdeki farklı yaklaşımıyla dikkat çeken Sianji, sağlıklı yaşam merkezi olarak sadece sezonda değil, 12 ay boyunca faaliyet gösteriyor. Turizmi çeşitlendirerek yabancı turistlerin yıl boyu Türkiye’ye çekilebileceğini belirten Çakır, “Kültürü, inancı, mevsimi, sağlığı, sahilleri ile çok zengin bir kültüre sahibiz. Bunu turizmde kullanarak özellikle yabancı turistleri sadece yaz döneminde değil yılın tüm aylarında Türkiye’ye çekebiliriz” dedi. Türkiye’nin potansiyelinin yüksek olduğunu, doğru çözümlemeler ve yatırımlarla çok daha iyi neticeler elde edilebileceğini ifade eden Çakır, “Ülke olarak ciddi anlamda ilerlememiz var. Kendi toplu iğnesini üretemeyen bir ülkeden, kendi uçağını üreten bir ülke haline geldik. Doğru alanlarda doğru yatırımlarla ülkemizi daha yukarılara taşıyabiliriz, yeter ki önümüz kesilmesin. Tarihimizi, coğrafyamızı, kültümüzü kaybetmeden, yok etmeden yapacağımız çalışmalar ile dünyada ilk sıralara yükselebiliriz. Turizm alanında da her sene büyüme olacak, 2020 yılına kadar doğru tanıtım ve yatırımlarla dünyanın en çok turist çeken ülkesi olma konusunda bir manimiz yok.  Türkiye’nin petrolü turizmdir” dedi.

“Direk ulaşım sağlanması yabancıyı çeker”

Sürdürülebilir turizm için devlet ve özel sektörün beraber hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Çakır, ulaşım konusunda bazı problemlerin yaşandığına da dikkat çekti. Çakır, özellikle yurt dışından direk uçuşların olması gerektiğinin önemine vurgu yaptı. Yabancı yatırımcı ve turistlerin direk ulaşım sağlayamadığından belirli dönemlerde Bodrum’a gelmeyi tercih ettiklerini ancak 12 ay direk uçuş sağlanırsa her dönem turist gelebileceğini söyledi. Avrupalı turistlerin güvenlik gibi sebeplerden son dönemlerde Türkiye’ye uzak kaldıklarını ancak, yeni yeni dönüşlerin başladığını kaydeden Çakır, turist dönüşlerinin sektörü hareketlendireceğini de ekledi.