Borusan Mannesmann’dan Firesist Yangın Güvenlik Tesisat Boruları

Borusan Mannesmann yangın güvenlik tesisat borusu Firesist’i, 9 – 10 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul’da Grand Cevahir Otel’de düzenlenen TÜYAK Uluslararası Yangın ve Güvenlik  Sempozyumu ve Sergisinde sektöre tanıttı.

Firesist fark yaratıyor

UL ve FM onaylı sistem elemanları (boru, vana, pompa, sprinkler, vb.) kullanılarak dizayn edilmiş yangın güvenlik tesisat sistemleri, can ve mal kayıplarının önüne geçmekte, binaların yangına karışı sigortalanmasında ekonomik avantajlar sağlıyor.

Borusan Mannesmann; son yıllarda sürdürdüğü çalışmaların sonucunda, Avrupa’da ve Türkiye’de EN Standartlarında UL ve FM onayı almış ilk çelik boru üreticisi oldu.

Türkiye’nin EN 10255 + A1 Standardında M ve H serileri için UL ve FM onaylı ilk ve tek borusu olan Borusan Firesist ASTM A53 ve ASTM A795 Standartlarında da UL ve FM belgeli.

Ürün siyah (kaplamasız), astar boyalı (kırmızı, siyah veya gri renklerde) ve galvaniz kaplamalı olarak üretilebiliyor. EN 10255 + A1 Standardında, orta seri et kalınlıkları ile kırmızı astar boyalı ve düz uçlu olarak standart stok üretimi olan Borusan Firesist Yangın Güvenlik Tesisat Boruları anında teslim ediliyor.

Kırmızı astar boya yüksek yapışkanlığa sahip olan ürün korozyona dayanıklılığı ile dikkat çekerken, boru uçları; düz (kaynak ağızlı), dişli-manşonlu veya yivli olarak üretilebiliyor.

Ayrıca istek üzerine üründe özel boy üretim, özel çelik kalitelerinde üretim, dış epoksi kaplama, kumlama ve astar boyama, galvanizleme, iç epoksi kaplama, dış polietilen kaplama gibi özel işlemler de yapılabiliyor.