Bostik’ten güverte dolgu ve izolasyon için yeni çözüm

Bostik’in yat ve ticari marin endüstrisi için geliştirdiği dolgu ve izolasyon mastikleri, sularda yüksek performansla yapışma sağlıyor. Bostik, cam yapıştırma, su hattı altı sızdırmazlığı, su hattı üstü sızdırmazlığı, tik yapıştırma ve armuz dolgu gibi çeşitli uygulamalarıyla çok yönlü ve kalıcı çözümler sunuyor.

Bu çözümlerden biri olan Bostik Simson MSR Deck Caulk Advanced, silil modifiye polimer (SMP) teknolojisine dayanan ve özellikle denizcilik uygulamaları için geliştirilmiş ürünlerin başında geliyor. Bostik Simson, tek komponentli, hızlı kürlenen bir marin dolgu ve izolasyon mastiği olarak denizcilerin tercihlerinden biri oluyor. Tik güvertelerde armuz dolgusu ve gemilerdeki diğer güverte malzemelerinin su geçirmez yalıtımı için uygun bir çözüm sunuyor.

Bostik Simson, solvent ve izosiyanat içermediği gibi, yüksek UV direnci, yaşlanmaya karşı dayanım ve tatlı ya da tuzlu suya uzun süre dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Kimyasallardan etkilenmeyen ve temizlik ürünlerinden yıpranmayan Bostik Simson,  –40°C – +100°C sıcaklık aralığında elastik kalıyor.

Bostik’in çevre dostu marin ürünleri serisi, tekne cam montajı için astarsız ön&yan cam yapıştırıcı ve dolgu mastiklerini de içeriyor. Yüksek çekmede kesme mukavemetine ve ilk tutunma mukavemetine sahip olan ürünler, çeşitli onay kuruluşlarından, (RINA, BV, American Bureau of Shipping  (ABS) gibi) onaylı olmasıyla ön plana çıkıyor.