BOYTEM UNICA

2001 yılında İstanbul’da kurulan firmamız, BOYTEM UNICA , Akrilik-Latex esasli  Spor zemin Kaplama Sistemleri ve Epoxy esaslı endüstriyel zemin kaplamaları, ve antikorrozif boya üretimini yapmaktadır.
Akrilik –Latex & PU  Esasli Spor Zemin Kaplama Sistemleri;
Firmamız Akrilik spor zemin sistemleri ile ilgili olarak ve özellikle de hali hazırda yurtdışından ithal edilerek burada uygulaması yapılan tenis kortu sistemlerinin tamamının Türkiye’de üretilmesine dönük olarak gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlamıştir,
2001 yılının Haziran ayından itibaren İstanbul’da ki Fabrikamizdan sistem olarak üretim ve satışını sürdürmekteyiz.
2004 yılından itibaren ise Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından sertifikalandırılan ACRYFLEX T markali sistemlerimiz bu konuda dünyadaki ilk ve tek Türk markasıdır.
L’UNICFLEX Tescilli Markasıyla, kapalı alan basketbol, voleybol, hendbol, açık alan atletizm pist zemin kaplamaları konusunda spesifik taleplere cevap veren sistemlerimiz FİBA, IAAF gerekliliklerini karşılamaktadır.
BOYTEM UNICA bu konuda talebi olan firmalara proje bazında danışmanlık ve  fizibilite çalışmalarını da yapmaktadır.
Epoxy Esasli Zemin Kaplamalari;
BOYTEM UNICA olarak özellikle ağır hizmet ve endüstriyel üretim yapan firmaları, kendisine müşteri  grubu  olarak belirlemiş, spesifik boya ve kaplama üretimine ağırlık vererek bu alandaki çalışmalarını surdurmektedir. Gıda, Tekstil, Petrokimya sektorleri başta olmak üzere endüstriyel üretimin yapıldığı her sektörde geniş uygulama alanı bulmaktadir.
Ağır sanayi ve endüstriyel üretimin yapıldığı fabrikalarda, üretimin kalitesini doğrudan ekileyen bir faktör olan zemin kaplamaları üretimin kalitesini arttırmakta, zeminin uzun yıllar mekanik ve kimyasal dayanımı sağlanmaktadır.
Özellikle tozumanın istenmediği tekstil, gıda ve hastane alanında ya da mekanik dayanımın istendiği ağır makina ve techizat üretiminin yapıldığı fabrika zeminlerinde veya ağır kimyasal etkilere maruz kalan boyahaneler, ilaç üretim tesisleri, petrokimya tesislerinin zeminlerinde uygulama alanı bulan  epoxy zemin kaplamaları kurumlara orta ve uzun vadede üretim performansı, ürün kalitesi, uluslararası standartlara uygunluk  ve maliyet avantajları sağlamaktadır.
BOYTEM UNICA ,Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2008 ve CE belgeli bir firma olup, standart gereklilikleri tüm birimlerinde titizlikle uygulamakta ve %100 Müşteri memnuniyetini asıl amaç olarak benimsemektedir.
BOYTEM UNICA olarak amacımız dünya standartlarında yüksek teknoloji ürünlerini Türkiye’de üretmek ve bu ürünleri endüstriyel kurum ve kuruluşların hizmetine sunmaktır. Bunun yanısıra BOYTEM UNICA 2004 yılı itibariyle Akrilik ve PU  esasli spor zemin ve Epoxy Zemin Kaplamalarini Hindistan ,Çin Halk Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Suriye merkezli tüm ortadoğu ulkeleri ,Lübnan , Mısır ve Türki cumhuriyetler, körfez ülkeleri, Filipinler, Güney Kore, Kuzey afrika ülkeleri olmak üzere 40 ın üzerinde ülkeye ihracaatlarını gerçekleştirmeye baslamis ve uluslararası ticarette de yerini saglamlastirma yönüde çalışmalarını sürdürmektedir.
  • İstanbul Boya ve Vernikciler Kooperatif Sanayi Sitesi No:35, Mutlu Akü Arkası Orhanlı – Tuzla / İstanbul
  • Telefon:+ 90 216 304 0 305
  • Fax:+ 90 216 304 12 15
  • E-mailinfo@unicaboya.com
  • www.unicaboya.com