Braas, ürün gamını genişletiyor

Eğimli çatılarda komple çözümler sunan ve çatı sistemlerinde inovatif çalışmalar gerçekleştiren Braas Çatı Sistemleri, geniş ürün yelpazesi ile pazarda öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Braas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Daniş Navaro, “Braas Çatı Sistemleri, geniş ürün portföyü ile tüketicilerine uzun ömürlü, estetik ve işlevsel çatılar sunuyor. İnovatif ürünlerin yanı sıra keşif, metraj ve mühendislik hizmetleri ile uzman çözüm ortaklarınca verilen anahtar teslim çatı gibi hizmetleri bir arada sunan Braas ürün gamında; farklı renk, model, doku ve yüzey teknolojilerinde üretilen 30 yıl suya ve dona karşı garantili, estetik kiremitler, nefes alan, yoğuşma ve küflenme riskini azaltan ve enerji verimliliğini artıran su yalıtımı çözümleri, yüksek performanslı çatı mantolama çözümleri, çatı katlarını keyifli bir yaşam alanına dönüştüren çatı pencereleri, uzun ömürlü ve estetik malzemelerden üretilen yağmur dereleri ve detayları, çatılarda insan ve iş güvenliğine yönelik çözümler, çatıları birer enerji üssüne dönüştüren entegre güneş enerji sistemleri, yanmayan, küf oluşturmayan inovatif çatı kaplama altı levhası ve çatının en ince ayrıntısını dahi yüzde 100 su sızdırmazlıkla çözebilecek teknik detay çözümleri bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

Yapı İstanbul Fuarı’nda inovatif sistemleri ile yer alacaklarını dile getiren Navaro, “Özellikle çatı sektöründeki son teknolojileri, çatıdaki küresel ve uzun yıllara dayanan know – how’ımızı, başta Avrupa olmak üzere dünyada çatılardaki yeni trendleri ve işlevleri ziyaretçilerimizle paylaşabileceğimiz bir ortam bulmayı amaçlıyoruz. Böylece tüketicilerimizin neden Braas sorusuna cevap bulabilmelerini umuyoruz. Bu hedeflerimiz için de fuarın iyi bir araç olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Braas Çatı Sistemleri’nin yüzey teknolojisi Evolution Innotech ve yeni ürünlerini tanıtacağı fuarda ziyaretçileri ile buluşacaklarını ileten Navaro, “Çatıda çığır açan yeni teknoloji Evolution Innotech, çatılarda estetik, çatılarda su yalıtımın önemi, çatı katı yaşam konforu ve uzun ömürlü detay çözümleri ve yağmur indirme sistemlerini standımızda öne çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca, ‘Türkiye’nin Braas Çatıları’ teması ile estetik, enerji verimliliği yüksek, konforlu çatı referanslarına, ‘Kiremit Üretim Teknolojisinde Devrim’ teması ile de üretim teknolojimize vurgu yapan unsurlara yer vermeyi planlıyoruz” diye konuştu. 2018 yılında yeni ürünler ve özellikle yüzey kaplama teknolojisi Evolution Innotech’e odaklanacaklarını söyleyen Navaro, şunları aktardı:

“Braas için inovasyon temel bir strateji. Bunun neticesi olarak Braas bünyesinde daima kısa, orta ve uzun vadeli yatırımlar ve ürün geliştirmeler söz konusudur. Bu dönemde Evolution Innotech yatırımımıza odaklanmaktayız. Özellikle nihai tüketicilere çok ciddi avantajlar sağlayan bu teknolojiyi tüketicilerimize anlatmaya adamış durumdayız. Ayrıca Braas, su yalıtımı ürün gamında bu yılın başında önemli değişimlere imza attı. Divoroll Kompakt, Divoroll Maksimum 2S gibi önemli lansmanlar yapıldı. Yine su yalıtımında Hyper adını verdiğimiz ve daha yüksek UV dayanımına ve reflektif özelliğe sahip su yalıtım serimiz ile işlevsel çözümler sunmaya çalıştık. Son olarak geçtiğimiz yıllarda lanse ettiğimiz Braas Terracotta Kiremit ürün gamına bu yıl Almanya’da ürettiğimiz Topas 13V’yi ekledik. Böylece farklı mimari yapı tarzlarına yönelik ürün gamımızı daha da genişletmeyi ve mimarlara tasarım özgürlüğü sağlamayı amaçladık.”