Cadde 54’te satışlar devam ediyor

Sakarya’nın heyecanla beklediği Cadde 54 projesinin detayları açıklanmaya başlandı. 52 dönüm alanda, 300 metre uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, cadde mağazaları, çarşı, ofisler ve bankaların da yer alacağı yeni yaşam alanını Sakaryalıların hizmetine sunan projede uluslararası özel bir yurt firmasıyla bir blok için imza aşamasında olunduğunun ve özel üniversitelerle görüşmelere başlandığının müjdesi verildi.

52 bin metrekarelik alanda, 300 metre uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, cadde mağazaları, çarşı, ofisler ve bankaların da yer aldığı projede ilk etabın satışları bir aydan kısa bir sürede tamamlandı. Teslimatların 2019 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanacağı proje, yatırımcılar için yüksek getiri potansiyeli ile dikkat çekiyor.

Sakarya’nın en merkezi ilçelerinden biri olan Serdivan’da hayat bulan Cadde 54’ün yatırımcısına satışa çıktığı ilk günden bu yana kazandıran bir proje olduğunu dile getiren YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan, proje ile ilgili olarak şunları söyledi:

 Şehirdeki yaşam kültürünü değiştirecek konumu sayesinde eğitim kurumları, üniversiteler, sağlık kuruluşları ve tarihi mekânlara olan yakınlığıyla gerçek bir merkez oluşturan Cadde 54, yatırımcısına şimdiden yüzde 10’dan daha fazla kazandırmaya başladı.  Projenin ikinci etap satışlarını başlatıyoruz.  Uluslararası bir yurt işletmeciyle ve özel üniversitelerle görüşmelere başladık. 5 bin metrekare bir blok için uluslararası özel bir yurt firmasıyla imza aşamasındayız. Tek üniversitesi bulunan ve yaklaşık 95 bin öğrenci sayısına ulaşan Sakarya’ya, özel bir üniversiteye bağlı bir akademi veya yüksekokulun da gerekli olduğunu düşündük. Bu kazancı sağlamak için de Özel üniversitelerle görüşmelere başladık. Cadde 54 Sakarya’nın potansiyelini bu anlamda ileriye taşıyacak bir projeksiyon olacak. Kiralanabilir perakende alanları ile ilgili Türkiye’nin öncü proje geliştirme ve kiralama firması Turkmall kiralama ekibi çalışmalarını hızlandırdı. Haftanın belirli gün / günleri satış ofisinde görüşmeler gerçekleştiriliyor.”

Bireysel yatırımcıların yanı sıra birçok kurum ve kuruluşun Cadde 54 projesinin içinde yer almak istediğini belirten Özkan, Serdivanlıların ihtiyaçlarını giderme noktasında kendilerinin de gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşme halinde olduklarını belirtti.