CAM MERKEZİ YENİ MEGA FABRİKASININ TEMELİNİ ATTI

İstanbul, 10.04.2018- Sektördeki 44. Yılında öncülüğünü günden güne güçlendiren Cam Merkezi, Manisa’da yaptığı yeni Mega Fabrika yatırımının temelini 22 Mart 2018’de attı.

Cam Merkezi, 64 dönüm araziye kurulu, 30.000 m2 kapalı alanda hizmet verecek olan yeni Mega Fabrikasında gücüne güç katacak.

Yorim Beyaz Eşya ve Ticari Dolap Üretimleri Bir Araya Geliyor

Kurulduğu günden bu yana ‘Tek Ürün – Tek Fabrika’ anlayışı ile dokunduğu tüm sektörlere uzman çözüm ortaklığı sunan Cam Merkezi, yeni Mega Fabrikası’nda Yorim markası ile çözüm ürettiği Beyaz Eşya, İnteraktif Bilgi Ekranları ve Ticari Dolap camlarının üretimlerini birleştiriyor.

2018 yılının son çeyreğinde kısmen üretime başlayacak yeni fabrikasında Endüstri 4.0’a geçiş yaparak dijital dönüşümün tüm gerekliliklerini karşılayan, otomasyon ağırlıklı üretim parkuru ile pazarın tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor olacak.

Yeni yatırımları ile ilgili bilgi veren Cam Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Semavi Yorgancılar “44 yıldır bu sektördeyiz. Tüm paydaşlarımızın ve pazarın sesini iyi dinliyor, ihtiyaçlarını doğru analiz ediyoruz. Geçtiğimiz yıl Bolu’da 2. Fabrikamızı devreye almıştık. 2018 bitmeden ise; Manisa’da hizmet verecek olan Mega Fabrikamız ’da üretime başlayacağız. ” dedi.

Semavi Yorgancılar sözlerine şöyle devam etti “2018’in son çeyreğinde Ticari Dolaplar için cam ve kapı üretimimiz Mega Fabrikamızda hizmet vermeye başlayacak. Hemen ardından ise; yeni beyaz eşya hattımız devreye girecek. Endüstri 4.0 uygulamalarını içeren, dijital dönüşümünü tamamlamış, online üretim ve izleme hatları ile hizmet verecek olan yeni fabrikamız ülkemizin modern üretim yüzlerinden birisi olacak.”

Endüstriyel cam üretim sektörünün öncüsü Cam Merkezi, Manisa’da temelini attığını yeni Mega Fabrikası ile Endüstri 4.0 için yepyeni bir adım atıyor.

700 çalışanı, 5 fabrikası, 50 milyon doları aşan ihracatıyla sektörünün lideri olarak yoluna emin adımlarla yürüyor.