CARE&COMFORT İLE BANYOLARDA ESTETİK RAHATLIK

Tasarım ve üretim anlayışının odak noktasına “insanı” koyarak kişiye ve duruma özel çözümler yaratan BOCCHI, yaşlılar ve bedensel engelliler için tasarladığı Care&Comfort ürünleri ile banyolarda konfor ve estetiği herkes için erişilebilir kılıyor.

BOCCHI, yaşlı ve ben özel çözümler sunduğu Care&Comfort banyo ürünleriyle tasarımda duyarlı yaklaşımın öncülüğünü yapıyor. Avrupa’da yaşlılar ve bedensel engelliler için banyo ürünleri sunan ilk firma olan BOCCHI, konforlu ve estetik banyo ürünlerinin ne denli önemli bir ihtiyaç olduğunun bilinciyle, uluslararası standartlara uygun, fonksiyonel, ergonomik, güvenli ve aynı zamanda oldukça estetik tasarımlar yaratıyor. Kişiye özel olarak verdiği mimari destek hizmetiyle Care&Comfort ürünlerinin mekanlara en güvenli, en estetik ve en erişilebilir şekilde yerleştirilmesini de sağlıyor.

Care&Comfort ürünleri, sahip oldukları tutunma barları ile yaşlı ve yürüme güçlüğü çekenler için tuvalet ve duş alanlarında ekstra destek sağlayarak kişiye güvenli bir ortam ve bağımsızlık kazandırıyor. İnovasyona yatırım yapma vizyonuyla rakiplerinden ayrılan BOCCHI, Care&Comfort ürünleri arasında yer alan, elektrikli kaldıraç ile çalışan küvet, kolay girilebilir banyo küveti ve tam otomatik kaldıraçlı banyo küveti ürünlerinde tasarımı yüksek teknolojiyle buluşturarak farklı ihtiyaçlara çözüm üretiyor. İki farklı boyutta tasarlanan zemine sıfır duş tekneleri ise yıkanma çözümlerinde küvetlere alternatif bir seçenek olarak sunuluyor. Tüm bunların haricinde klozet kaldıracı, lavabo eğme mekanizmaları, katlanabilir destek kolları ve 6 farklı renk seçeneğinde lavabo, klozet ve antibakteriyel tutunma barları ile de kişi mekanın her noktasında destek görüyor. İşlevsel tasarımı estetik ve konfordan ödün vermeden sunan Care&Comfort ürünleri, engelli bireylerin alışılagelmiş sadece fonksiyon odaklı banyolar yerine, günümüz kriterlerine uygun stil sahibi ve ihtiyaçlarının karşılandığı mekanların keyfini çıkarmalarını sağlıyor.

Yaşlı ya da engelli bir kişinin başkasına muhtaç olmadan tuvalet ihtiyacını karşılamasını sağlamak amacıyla tasarlanmış bir tuvalet yardımcısı olan tuvalet lifti, kullanıcısına göre şekillendirilerek kişinin boy ölçüsüne ve gövdesini sabit tutma derecesine göre ayarlanabiliyor. Her iki yanda bulunan kol destekleri üzerindeki buton yardımıyla da kişiye düzgün ve kesintisiz bir oturuş – kalkış hareketi kazandırılıyor. Tuvalet liftinin kontrol mekanizmasıyla senkronize çalışan bu kumandalar sayesinde, kişinin tuvalete otururken oturağın alçaltılması, tuvaletten kalkarken de yükseltilmesi sağlanıyor.