Chaffoteaux Türkiye pazarında iddialı

100 yılı aşkın bir deneyime sahip Fransa merkezli ısıtma markası Chaffoteaux; çevre koruma ve enerji tasarrufu açısından en son teknolojik yenilikleri ile üretilen eko-verimli, çok enerjili ürün gamı ile Türkiye pazarındaki iddiasını büyütüyor. Chaffoteaux, tüm enerji kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak ihtiyaçlara en uygun, kolaylaştırılmış, güvenilir, ulaşılabilir ve ekonomik ısıtma ve sıcak su üretim çözümleri sunuyor.

Ürünlerinde yüksek kalite standardına önem veren Chaffoteaux, müşterilerinin güvenilirlik ve dayanıklılık açısından beklentilerini tam olarak karşılamak için tüm ürünlerine kalite kontrol,  dayanıklılık ve saha testleri uyguluyor.

Ariston Thermo Group garantisi ve servis güvencesi altında olan Chaffoteaux; ürün gamında bulunan yoğuşmalı, dahili boylerli yoğuşmalı ve konvansiyonel geniş duvar tipi ve yer tipi kombileri ile her türlü konut projesine yönelik en uygun ısıtma ve su ısıtma ihtiyaçlarını karşılıyor. 40kw’dan 150kw gücüne sahip Chaffoteaux yoğuşmalı duvar tipi  kaskad kazan sitemleri ise; sekiz cihaza kadar bağlantı imkanı sunuyor ve ısıtma ihtiyacına göre geniş bir kapasite aralığı yaratıyor. Hızlı ve kesintisiz sıcak su sağlayan Chaffoteaux termosifonlar konforu arttırken; 10 litreden 100 litreye kadar kapasiteleri bulunan elektrikli su ısıtıcıları bir konutun bütün sıcak su ihtiyacını tek noktadan karşılıyor.

Chaffoteaux ürünlerinin uzaktan kontrol edilebilmesini sağlamak amacı ile geliştirilen Chaffolink sayesinde; akıllı telefon, tablet veya bilgisayar ile ısıtma sistemini  yaşam tarzına göre programlamak ve enerji tüketimini izlemek mümkün.

Isıtma, su ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını bir arada sağlayan Chaffoteaux Isı Pompaları ve Isı Pompalı Su Isıtıcıları işyeri ve evlerdeki ısıtma ve sıcak su ihtiyacı için gerekli olan ısı enerjisinin yüzde 70’ini havadan alması sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor. Yenilenebilir enerji kullanan güneş enerjisi sistemleri, solar paneller ve solar tanklar sistemlerinde ise sıcak su üretiminde senede yüzde 70’e varan enerji tasarrufu sağlanıyor.

Chaffoteaux Türkiye strateji tanıtımı sırasında konuşan Ariston Thermo Group Merkez Asya & Romanya Genel Müdürü Turgay Dağ, “ERP (Energy Related Products – Enerji İlişkili Ürünler) Yönetmeliği’nin ülkemizde de 21 Nisan 2018 tarihinde yürürlüğe giriyor. Yasa sadece tam yoğuşmalı kombi ve yoğuşmalı kazanların satılabileceği anlamına geliyor. Bu yasa ile birlikte yoğuşmalı kombi kullanımına ülke olarak doğru şekilde geçersek; ev tüketiminde 4 milyar doları bulan doğalgaz kullanımından  yüzde 30 civarında bir enerji tasarrufu sağlanabilir. Tam da bu noktada Ariston Thermo Group olarak; hem büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmek hem de ülkeye doğru cihazlar getirmek adına  alt markalarımızdan biri olan Chaffoteaux’yu Türkiye pazarına sokma kararı aldık. Fransa merkezli 100 yıllık bir marka olan Chaffoteaux çevre koruma ve enerji tasarrufu açısından en son teknolojik yenilikleri ile üretilen eko-verimli ürünler üretiyor. Bu markanın satışı ile ilgili Türkiye için yeni bir iş modeli oluşturarak Energypark ile ortak bir proje hazırladık. Buna göre birçok kritere göre belirlenen belli sayıdaki il ve bayilikler aracılığı ile Chaffoteaux’nun satışını direkt olarak Enerypark yapacak” dedi.

Energypark Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Koç da, “Servis kanalı güçlü, 7/24 hizmet veren markaların müşteriler için önemli olduğunu ve Chaffoteaux teknik servisi için Ariston Thermo Group yetkili servis ağını kullanacaklarını belirtti. Koç “Bölgede de her ürünü satan değil güvenilir ve bilinir bayiler ile müşteriye ulaşıyoruz. Geçmişteki tecrübelerimizle bu sistemin iyi sonuçlar vereceğini düşünüyoruz. Sene sonunda planladığımız rakamın üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz. Chaffoteaux geçmişte Türkiye’de satılmış bir cihaz. Yaptığımız araştırmada eski ürün kullanıcılarının 7-8 yıldır ürünleri problemsiz kullanmaları ve markanın sağlamlığına olan güvenleri bizi çok mutlu etti. Bu nedenle Chaffoteaux’nun kısa sürede kombi pazarında önemli bir pay alacağını düşünüyoruz” dedi.

Energypark Genel Müdürü Hasan Akça ise, “1914’ten beri ısıtma cihazı üreten bir firma. Avrupa’nın en eski markalarından biri. Bölge bayi yapılandırılması ile doğru bir dağıtım kanalı üzerinden ürün satışı bizim için önemli hedef olacak. Her bayiye Chaffoteaux satma yetkisi vermeyeceğiz. Şu anda 21 bayimiz mevcut. Yıl sonuna kadar 30 bayi hedefliyoruz. Ürün gamında yoğuşmalı, dahili boylerli yoğuşmalı ve konvansiyonel geniş duvar tipi ve yer tipi kombiler, ısı pompaları ve ısı pompalı su ısıtıcıları, güneş enerjisi sistemleri, solar paneller ve solar tanklar sistemlerinin bulunduğu geniş bir ürün gamı var. Yıl sonunda kombi pazarından ortalama yüzde 1.5 pay almak hedefimiz” dedi.