Demiroğlu Demir, hedef büyüttü

Bodrum’a 2009 yılında Denizli’den gelerek, aile mesleğini icra etmeye başlayan Mehmet Demiroğlu’nun, ürün satışı odaklı kurduğu Demiroğlu Demir, Bodrum’un yükselen değerlerinden biri haline geldi. Kurulduğu günden bu yana emin adımlarla büyük hedeflerine doğru yürüdüklerini ifade eden Demiroğlu Demir San. ve Tic. AŞ’nin sahibi Mehmet Demiroğlu, dede mesleği olan, 27 yıllık demir-çelik deneyimini Bodrum’a taşıdıklarını söyledi. Demiroğlu, her geçen yıl büyüyen markalarını daha da geliştirmek ve pazar payını arttırmak için, gereken yatırımlara başladıklarını vurguladı.

Tüm hedeflerinin bölgedeki pazar hakimiyetine sahip olmak hedefiyle yola çıkan ve bu doğrultuda koyduğu kısa vadeli hedeflerin hepsini tutturduklarını ifade eden Demiroğlu, firma olarak sektörde oldukça geniş yelpazede sundukları kaliteli ürün ve hizmetin, her zaman müşterilerinden takdir aldığını belirtti. En büyük takdirin ilk günden bu yana artarak gelen talepleri en uygun fiyat, en kısa sürede ürün teslimi ile aldıklarını belirten Demiroğlu, pazarlarını genişletmek için çalışmalara başladıklarını da söyledi. Demiroğlu, “27 yıllık bilgi ve deneyimlerden oluşan bir birikim ile Bodrum’da 2009 yılından bu yana Demiroğlu markası ile hizmet veriyoruz. Firmayı kurduğumuz ilk günden bu yana kaliteli malzeme, uygun fiyat, dürüst ve kusursuz hizmet politikamız, bu güne kadar taviz vermediğimiz bundan sonra da taviz veremeyeceğimiz kuruluş prensibimizdir. Ürün olarak çeşitliliğimizin yanı sıra, yüksek hacimli stoklarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede, onlara zaman kaybettirmeden, karşılayabilmekteyiz. 2014 yılı Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz ve faaliyete geçen yatırımımız ile sac işleme birimimiz Cnc Plasma kesim, Cnc sac büküm-abkant, Nc giyotin, Nc profil ve boru büküm, Cnc silindir üniteleri hizmete girmiştir. Karbon çelikleri dahil Hardox-Xar 400-600 aşınmaz plakaları kesme ve bükme, karbon çeliklerini de 20 milimetreye kadar kesme ve bükme kapasitemiz mevcuttur. Cnc Plazma kesim ünitemizin içinde ayrıca oxy-plazma ve profil-boru işleme birimi de mevcuttur. Karbon çeliklerinde maksimum 40 milimetre, Hardox-Xar aşınmazlarda ise 30 milimetre kesme, oxy-plazma ile de 150 milimetreye kadar sac kesme kapasitemiz mevcuttur. Bu yatırımımız sayesinde Bodrum’da özellikle inşaat ve gemi inşa endüstrisinde yer alan mevcut açığı kapatılmasında önemli bir rol aldığımızı düşünüyorum. Mevcut durumda, sadece Bodrum ile sınırlı kalmayıp, Ören, Milas, Yatağan, Çine, Söke gibi yakın çevremize de giderek oralarda da kendimizi tanıttık. Böylece pazarımızı daha da genişleterek, ürün guruplarımızı da o pazara hizmet verecek şekilde hacimli tutarak, hizmet veriyoruz. Hali hazırda ürün ve stok olarak pazar payında küçümsenemeyecek bir konumdayız. Bu zamana kadar hep bir adım planlayıp, gerçekleştirdikten sonra diğer adımı planladık. Bundan böyle de aynı şekilde devam etme gayreti içerisindeyiz. Bizim için önemli olan daha önce de dediğim gibi kaliteli ürün, kusursuz hizmet üretebilmek. Bunu da var olduğumuz sürece hep devam ettirmek. Sektörde kalıcı bir marka olmanın temel şartları, bizim de olmazsa olmazımız” diye konuştu.

Satış ve imalat olarak toplamda 2 bin 300 metrekare alanda hizmet verdiklerini ifade eden Demir, “İzolasyondan, çatı ve cephe sistemlerine, çit sistemlerinden ferforjeye kadar, boru, profil gibi ürün gamı zengin bir işletme olarak Bodrum’a hizmet veriyoruz. Bodrum ve Muğla ekonomisine katkıda bulunurken, sunduğu imkanlarla özellikle İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlere olan bağımlılığı adeta yıkmak için yeni hedefleriyle yolumuza devam ediyor” dedi. Bodrum’un bir turizm kenti olarak algılanmasının yanlış bir algıdan ibaret olduğunu vurgulayan Demiroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bodrum sadece bir turizm kenti değil, aslında içerisinde büyük bir sanayi barındıran, turizm esas işi olsa da sanayisi sağlam bir kenttir. Tersanelerimiz,  inşaatlarımızla bir araya getirdiğinizde tam anlamıyla büyük bir il kapasitesindeki hacme sahiptir. Biz Bodrum’un sanayi tarafında hizmet verirken, karşılaştığımız en ilginç konu, ‘Siz Bodrumlusunuz. Fiyatlarınız da pahalıdır” gibi bir algı var. Bizim fiyatlarımız sanıldığının aksine, oldukça uygundur. Bu nedenle de biz kabımıza sığamıyoruz. Bodrum’dan dışarıya da taşıyoruz. En büyük hedefimiz, 2020 yılına kadar bu bölgedeki pazar hâkimiyetini sağlamak ve yeni kuracağımız bir tesis ile daha büyük hacimli üretim yaparak, hem Bodrum’a hem de yakın çevremizdeki bölgelere, Demiroğlu Demir güvencesinde hizmetlerimizi ulaştırabilmek.”