Doğtaş’tan Kosova’ya yeni mağaza

Global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Doğtaş, 12 Nisan’da Kosova’nın başkenti Priştina’daki 1.500 m2’lik konsept mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa; Priştina Ticaret Müşaviri Tamer Topaloğlu katıldı. Doğtaş CEO’su Ersin Serbes, Uluslararası Pazarlar Direktörü Serkan Şen, Uluslararası İş Geliştirme Müdürü Taner Kırcı, çok sayıda davetli ve basın mensupları katıldı.

Yurtdışı yatırımlarına hız kazandıran Doğtaş’ın dünya genelinde 200’ün üzerinde konsept mağazası bulunuyor. Mobilya sektöründe global bir oyuncu olma yolundaki yatırımlarını sürdüren ve Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası seçilen Doğtaş, Kosova’daki yatırımlarına devam etmek istiyor.

Kosova mağaza açılışında konuşma yapan Doğtaş CEO’su Ersin Serbes; “Büyüme stratejimiz doğrultusunda; Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Arap Yarımadası’na dünyanın dört bir yanında yer alan mağaza ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Bugün, Türkiye mobilya sektörünün en büyük ihracatçılarından biriyiz. Tüm çalışmalarımızda müşteriyi işin merkezine alan yaklaşımımızla, müşteri ihtiyaç ve beklentilerine; teknolojimiz ve inovasyon kabiliyetimiz; kaliteli, dayanıklı, konforlu ve özgün tasarımlarımızla çözümler sunuyoruz. Türkiye’nin en beğenilen mobilya şirketi olmanın yanı sıra markamızı yurtdışında da başarıyla temsil ediyoruz; İngiltere’nin en başarılı şirketi seçilmemiz de bunun bir göstergesi. Açılışını gerçekleştirdiğimiz mağazamızın Kosova halkına, buradaki vatandaşlarımıza ve Doğtaş ailesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

32 ülkeye aktif ihracat gerçekleştiren Doğtaş, Türkiye’nin tanıtımına ve ülke bilinirliğine de katkı sağlarken en şık oturma gruplarından yemek odalarına, yatak odalarından genç mobilyalarına ve birbirinden özellikli yataklara kadar portföyünde bulunan geniş ürün yelpazesiyle Kosova pazarında yerini aldı.