DYO, YENİLİKÇİ YALITIMLA GELECEĞE YATIRIM YAPTI

DYOTHERM markası altında yer alan ISOLTECO 110 adlı ürün hibrit teknolojiyle üretilmiş yeni nesil ısı yalıtım malzemesi olarak sektördeki yerini aldı. Yapılarda 360 derece koruma sağlama özelliğiyle dikkatleri çeken DYOTHERM ISOLTECO 110, yalıtım 4.0 kategorisinde yer alan çevre dostu yeni nesil ürün. Ürün uygulandığı alanlarda termal koruma sağlıyor, A sınıfı yangın direnci gösteriyor, ses yalıtımına da katkı sağlıyor.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan DYOTHERM ISOLTECO 110, her yüzeye hızlı ve pratik şekilde uygulanabiliyor; işçilik masraflarından ve zamandan tasarruf sağlıyor.

Türkiye’nin en köklü boya markası ve sektörün öncüsü olan DYO Boya, Yeni ısı yalıtım markası Dyotherm’in ilk ürünü ISOLTECO 110 ile Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor.

Yalıtım 4.0 kategorisinde yer alan DYOTHERM-ISOLTECO 110, yenilikçi üstün teknoloji ile üretilen yeni nesil bir hibrit ısı yalıtım ürünüdür. Verimli ve sürdürülebilir bir ürün olan DYOTHERM ISOLTECO 110, yüksek performans sergiliyor. Binalarda 360 derece koruma gerçekleştiren bu yeni ürün, enerji tasarrufu gerçekleştiriyor, termal koruma sağlıyor, A sınıfı yangın direnci gösteriyor, yapılara nefes aldırıyor, binanın ömrüne ömür katıyor.

ÇEVREYİ KORUYOR FATURAYI AZALTIYOR

Isı yalıtımın için iç ve dış cephelerde uygulanabilen DYOTHERM-ISOLTECO 110, binanın ömrünü uzatıyor. Dışardaki iklim koşullarının içeriye nüfus etmesini en aza indiren DYOTHERM ISOLTECO 110, enerji tasarrufu sağlayan, çevreci bir ürün. Ürün kışın binayı soğuktan koruyarak doğalgaz faturalarının artmasını engelliyor. Yazın da güneş ışınlarından koruyarak, elektrik tasarrufu sağlıyor.

HIZLI VE PRATİK, USTANIN YANINDA

DYOTHERM ISOLTECO 110, her türlü yüzeye pratik bir şekilde uygulanıyor. Dış cephe olarak uygulandığı alanlarda, oluşabilecek ısı köprülerini engelliyor ve mükemmel bir ısı izolasyon katmanı oluşturuyor. DYOTHERM ISOLTECO 110 kolay uygulanabilme özelliği ile hız ve işçilikten tasarruf sağlıyor. Usta dostu olan DYOTHERM ISOLTECO 110, kaba sıva maliyetini de ortadan kaldırıyor.

A SINIFI YANGIN DAYANIMI, SESE YALITIMINA KATKI

Her yüzeye uygulanabilen DYOTHERM ISOLTECO 110, hibrit teknolojisiyle üretilmiş bir ürün. DYOTHERM ISOLTECO 110, özel kimyasallarla yüzeyleri kaplanmış EPS (Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük) tanecikler ile taneciklerin etrafını sarmalayan çimento ve kimyasal katkıların bir araya gelmesiyle oluşuyor. Kullanılan teknolojiyle organik yapıdaki EPS taneciklerinin etrafı inorganik katkılarla sarılıyor. Bu inorganik katkılar, EPS taneciklerini bir arada tutarken aynı yapı içinde homojenlik olmasını da sağlıyor. EPS taneciklerinin özelliğiyle ısı yalıtım gerçekleşirken, kullanılan inorganik katkılar ürüne yüksek nefes alabilme kabiliyeti sağlıyor ve yoğunlaşmayı önlüyor.

A sınıfı yangın direncine sahiptir. Olası bir yangına karşı engelleyici rol oynayan DYOTHERM ISOLTECO 110, termal köprüleri yok etme ve yüksek su buharı geçirgenliğinin yanında ayrıca ses yalıtımına katkı sağlıyor.

ISITMA-SOĞUTMA MALİYETİNİ 10 KAT AZALTIYOR

Ülkemizde enerjinin yüzde 34’ü konutlarda kullanılıyor ve bu enerjinin yüzde 80’i de ısıtma amaçlı gerçekleşiyor. Avrupa’ya göre yaklaşık 10 kat ısıtma ve soğutma maliyeti ortaya çıkıyor. Isıtmanın yanı sıra yaz aylarında soğutma amaçlı kullanılan enerji hem doğaya hem de aile bütçesine ciddi zararlar veriyor.

Türkiye’de yaklaşık 22 milyon konut (2015 verilerine göre) mevcut. Batı Avrupa ve ABD’de ısı yalıtımı (mantolama sistemi) doyuma ulaşmasına rağmen Türkiye’deki binaların yüzde 80-85’i hâlâ yalıtımsız. DYO Boya, DYOTHERM ISOLTECO 110 ürünüyle sektöre bir ilki kazandırırken, hem de Türkiye’deki yalıtım seferberliğine Avrupa standartlarında katkıda bulunuyor. Yalıtım sistemiyle konutların ısıtma-soğutma maliyeti yaklaşık 10 kat azalmış oluyor.