EDİDA 2017 Masaüstü kategorisinin birincisi Nude’un Parrot koleksiyonu oldu!

Elle Decoration Uluslararası Tasarım Ödülleri’nin (EDIDA) 2017 yılı kazananları belli oldu. Tomas Kral’ın Nude için tasarladığı Parrot koleksiyonu, Masaüstü kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.  

Dünyada 25 ülkede yayınlanan Elle Decoration Dergisi’nin düzenlediği Elle Decoration Uluslararası Tasarım Ödülleri’nin 2017 yılına ait ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye dekorasyon, tasarım ve stil dünyasının önde gelen isimlerinin bir araya geldiği ödül töreni 19 Şubat’ta Fenix’te gerçekleşti. Elle Decoration editörlerinin oylaması ile belirlenen ödüllerin Masaüstü kategorisinde bu yıl kazanan Tomas Kral’ın global tasarım markası Nude için tasarladığı Parrot koleksiyonu oldu. Ödül, Paşabahçe Tasarım Müdürü Emre Bozbeyli’ye takdim edildi.

Doğadan esinlenmiş, egzotik, eğlenceli ve zarif bir tasarım

Tomas Kral’ın Nude için tasarladığı Parrot koleksiyonu, tasarım ile işlevselliği birleştiriyor. Bu eğlenceli sürahi ve bardak takımından oluşan koleksiyonun tasarımcısı Tomas Kral, “İnsanların oynayabileceği tasarımlar yaratmayı seviyorum. Nesnelerimin işlevsel olmasını, fakat aynı zamanda anılar veya yaşamdan öğeler çağrıştırmasını ve masada uzaktan bile fark edilmesini istiyorum” diyor.

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.