Ekinci İnşaat, 2018’e yeni yatırımlarla girdi

İnşaat sektöründe gerçekleştirdiği yatırımlarla Mersin’in sayılı firmaları arasında yer alan Ekinci İnşaat, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Firma, pek çok yeniliğe imza attığı yeni projelerini bitirmeye hazırlanırken, 2018’de de yeni yatırımlar planlıyor. Ekinci İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Ekinci, Mersin’de 33 senedir aralıksız yap – sat sektöründe faaliyet gösterdiklerini ifade ederken, hiç ara vermeden proje üreten ender firmalardan olduklarını dile getirdi. Sektöre adım attıklarında tek blokluk projeler üretirken, 1994’te site inşaatlarına ağırlık verdiklerini anlatan Ekinci, sosyal donatıları olan ilk siteleri yapan firmalardan biri olduklarını vurguladı.

Ekinci, yaptıkları projelerin yıllar içerisinde değer kazandığının altını çizerken, dört yıl önce alınan bir dairenin değerinin bugün yüzde 100 arttığına işaret etti. Daha temel atmadan satış yapabildiklerinin altını çizen Ekinci, “Bu güveni verdik. Kendimizi bu anlamda sürekli geliştiriyoruz. Ekinci İnşaat, yaptığı projelerde hem Mersin’e hem bölgeye hem de inşaat sektörüne çok ciddi kazanımlara imza attı ve atmaya devam ediyor” dedi. Bu yıl ara vermeden projelerine devam ettiklerini ifade eden Ekinci, üniversite civarında Mersin’de ilk defa yapılan bir loft projelerinin olduğunu aktardı. Ekinci projeyi şöyle anlattı: “Akademi Konsept ismini verdiğimiz projede konutlar 1+1 ve 6 metre yüksekliğinde loft dubleks olarak tasarlandı. Elit kesimin kullanabileceği bir site tasarladık. Üç bloktan oluşuyor. Toplam 17 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. Yine sosyal donatıları fazla olan bir proje oldu. Yaklaşık 100 daireden oluşan projede 5 bin metrekareye yakın bir alışveriş merkezi de bulunuyor. Bölgede örneği yok” diye konuştu.

Ayrıca Mersin merkezde Global ismini verdikleri bir iş merkezi projelerinin de olduğunu aktaran Ekinci, “İş merkezi olarak da yine ilklerin yer aldığı bir proje oldu” dedi. İş merkezinde ofislerin yanı sıra toplantı salonları ve yemekhanenin bulunduğunu aktaran Ekinci, 25 katlı bir binada çalışanların hem öğlen hem de akşam vakit geçirebilecekleri sosyal alanlarının tasarlandığını kaydetti.

“Binanın 100 yılını düşünerek proje üretiyoruz”

Ekinci, firma olarak proje yaptıkları bölgelerde marka değerinin yükseldiğini aktarırken, bir rekabet oluşturduklarını anlattı. “Bizim hedefimiz yaptığımız evlerde oturan insanların mutluluğu ve konforu” diyen Ekinci, bu anlamda sorumluluklarının en üst seviyede olduğunu dile getirdi. Ekinci, sektörde olması gereken ve insanların bilmediği yenilikleri, altyapıyı yapma sorumluluğunu üstlendiklerini vurgulayarak, “İnşaat yaparken binanın 100 yılını düşünüyoruz. Mersin’de bu anlamda birçok ilklere imza attık. Mersin deprem bölgesi. Bu yıl çıkacak yeni deprem yönetmeliğine göre deprem derecesi artacak. İkinci derecede deprem bölgesi olacak. Bu anlamda da Mersin’de depreme dayanıklı ve olabilecek bütün afetlere karşı donanımlı binalar yapıyoruz. Sadece görüntüye önem vermiyoruz. Projelerimizin deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığını İstanbul Teknik Üniversitesi’nden onaylatıyoruz” dedi. Ekinci, 2018’de yeni projeler hayata geçireceklerini de sözlerine ekledi.