FEP Yönetimine Kadın Genel Müdür

FEP’in (Parke Endüstrisi Avrupa Federasyonu) yıllardır başarıyla Genel Müdür görevini yapan Endre Varga, Haziran ayı sonunda emekli olmaya karar verdi. FEP Yönetim Kurulu yeni genel müdür pozisyonu için Isabelle Brose’yi görevlendirmek üzere oybirliğiyle karar aldı.

 

FEP Yönetim Kurulu Başkanı Lars Gunnar Andersen, Varga’nın ayrılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirirken şunları söyledi: “Sayın Varga, federasyonumuzu ilgili tüm seviyelerde kararlı, saygın ve nüfuzlu bir organizasyona dönüştürdü. Emeklilik kararına saygı duyuyoruz ve önümüzdeki yıllarda kişisel yaşamında ona en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Öte yandan şunu da biliyoruz ki Sayın Varga yeni Genel Müdürümüz Sayın Isabelle Brose’un yeteneklerine tam olarak güveniyor ve onun FEP’in başarısına daha fazlasını katacağına yürekten inanıyor.”

Yeni Genel Müdür Isabelle Brose 40 yaşında ve Belçika’daki Namur Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Brose daha önce Brüksel’deki Avrupa Komisyonu’nun çeşitli Genel Müdürlüklerinde mükemmel temaslar geliştirmekle birlikte Avrupa ahşap endüstrisi federasyonları yönetim seviyesiyle birlikte çalışmak hususunda büyük bir deneyime sahip. Isabelle Brose son yıllarda hem Varga ile hem de FEP Yönetim Kurulu’na yakın olarak çalışarak değerli deneyimler kazandı ve her alanda mükemmel çalışmalarda bulundu.

Brose konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “FEP Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun tarafıma duyduğu güven beni onure etti. Parke Sektörünün karşılaştığı zorlukları ve fırsatları, derneğimizin ve üyelerimizin yararına ele alan FEP’deki yeni konumumda vargücümle çalışmaya hazırım.”
Yeni atama sonrasında FEP Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu, Isabelle Brose’a görevinde başarılar dilediler.