FPT Industrial, Teksan Jenantör’ün ortağı oldu

FPT Industrial, sektöründe ana aktörlerden biri olan Türk şirketi Teksan Jeneratör’e güç veriyor. Teksan Jeneratör, tam FPT Endüstriyel Güç Üretimi G-Drive serisinin tedariki için uzun vadeli ortaklık kapsamında FPT Industrial’i seçti. Teksan, piyasadaki uzun yıllara dayanan tecrübeden kaynaklanan önemli avantajlarından dolayı FPT Industrial’de karar kıldı. Bu ortaklık sayesinde, Teksan verimli, güvenilir ve yüksek performanslı ürünler sunarken, aynı zamanda düşük işletme maliyeti avantajı sağlıyor.

Teksan, güç talebini karşılamak için Unregulated, Stage II ve Stage IIIA/Tier 3 uyumlu G-Drive motorları alacak. FPT Industrial’ın G-Drive serisi, 30 kVA ila 600 kVA arasında değişen güce sahip yedi modeli kapsıyor: S8000, F32, N45, N67, Cursor 9, Cursor 13 ve Cursor 16. Bu modeller, 2.9’dan 15.9 litreye kadar hacim ve birçok güç oranı sağladığı için ihtiyaçlara cevap veriyor. S8000, 30 kVA’lık bir çıkış sunuyor, düşük bir sahip olma maliyetine sahip ve acil ve temel güç uygulamaları için güvenilir bir çözüm olarak öne çıkıyor. NEF ailesi, Teksan’a iki farklı G-Drive modeli sunacak. FPT Industrial, Türk şirketine hem beş farklı güç aralığına hem de 4,5 litre hacme sahip N45 ve güç aralığı 130 kVA ile 250 kVA arasında değişen N67 tedarik edecek. Bu yeni model (N67 250 kVA) ayrıca, G-Drive paketleme, yük kabul ve yakıt tüketimi konularında sınıfının en iyisi. Cursor modelinde ise hacim 8,7 ila 16 litre arasında değişirken, 300 kVA ve 600 kVA aralığında bir güç sunuyor. Bu G-Drive motorları da sınıfının en iyileri olarak ön plana çıkıyor: Cursor 9 300 kVA yakıt servisi aralığı (600 saate kadar) ve genişliğinde (rakiplerin ortalamasından yüzde 2 daha az) sınıfının iyileri arasındayken, G-Drive ürünü olan Cursor 16 600 kVA ise, yakıt tüketimi, servis aralıkları ve azaltılan gürültü seviyesiyle iyi bir ürün konumunda.

Unregulated, Stage II ve Stage IIIA/Tier 3 uyumlu tüm bu ürünler, büyük avantajlar sunuyor: Diğer birinci sınıf markalara kıyasla, FPT Industrial’in yakıt tasarrufu regüle olmayan modellerde yüzde 5’e kadar çıkıyor, emisyonlu modellerde yüzde 2 ile yüzde 16 arasında değişiyor ve bakım aralıkları konusunda ise pazar ortalamasının üstünde 300 saate kadar (regüle olmayan) ve 100 saate kadar (Stage IIIA/Tier 3) bir süre sunuyor. Ayrıca, FPT Industrial G-Drive motorları, müşterilerin isteklerine bağlı olarak 1.500 rpm’den 1.800 rpm’ye geçmelerine imkan sağlayan (50Hz veya 60Hz) bir geçiş yapabilme paketine sahip.