Gerflor lüks vinil karo zeminler, Red Dot Ödülü ile mekan tasarımına katkı sağlıyor…

Nitelikli zemin kaplama sektöründe dünyanın ünlü markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapan Yaktaş, 21 senelik tecrübesi, hizmet-kalite anlayışı ve geniş ürün yelpazesiyle, yapı sektöründe estetik ve işlevselliği ön plana çıkartan çözümler üretiyor.

Red Dot Ödüllü Gerflor Creation Serisi Mekânların Trendini Belirliyor

Hijyenik, estetik ve dayanıklı zemin çözümleri üreten, sektörün öncü Fransız markası Gerflor’un Türkiye temsilciliğini yapan Yaktaş, son yıllarda projelerde yüksek oranda tercih edilen zemin kaplama malzemesi lüks vinil karo (LVT) ürünlerinde oldukça iddialı. Creation isimli koleksiyonda LVT ürünleri projelere özel ebatlar ile karo ve plakalar halinde sunuluyor. Koleksiyon ofislerde, konaklama alanlarında, restoranlarda, alışveriş merkezlerinde ve konutlarda zeminlerin imzasını oluşturuyor. 100 adede yakın renk ve desen çeşitliliğiyle mimari projelere geniş ölçekli çözümler sunan, yenilikçi, fonksiyonel, dayanıklı ve ekolojik Creation serisi, Creation 70 ürünüyle Red Dot 2016 Ürün Tasarımı Ödülü’nün de sahibi oldu.

Mekânlarda Creation LVT Koleksiyonu Farkı

Üstün aşınma ve yoğun ayak trafiği dayanımıyla, ticari alanlarda ihtiyaca yönelik şık çözümler sunan Creation LVT Zemin Koleksiyonu, ahşap, taş ve mineral görünümlü yüzeyleri ve farklı renk seçenekleriyle malzeme seçicilerin gözde zemin malzemesi haline geldi.

Creation LVT zemin kaplamaları, yüzey koruma kürü, çizilme ve lekelere karşı dayanıklılığı, kolay bakım koşulları ve kolay temizlenebilirliği, yüksek akustik performansı ve antistatiklik özelliğiyle çözüm odaklı; %100 geri dönüşümlü yapısı, düşük VOC emisyon değeri, REACH regülasyonuna uygunluğu ve çevresel değerlere saygısıyla da doğa dostu. Aynı zamanda su geçirmezliği, küflenme ve solma yapmayan yapısı ve anti bakteriyel özelliğiyle çocuk odalarından, hijyenik mekanlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip.

Zeminlere Uygulanması Artık Her Zamankinden Daha Kolay

Gerflor LVT Creation koleksiyonu sabit yapıştırıcılı (Dry-Back), kendinden yapışkanlı (X’press) ve patentli geçmeli (Clic System) modelleriyle farklı uygulanma şekilleri de sunuyor. Creation Clic ve Creation X’Press Sistemler seramik veya fayans zeminler üzerine doğrudan monte edilebiliyor; ıslak hacimlerde ve yenilemelerde de güvenle tercih ediliyor. İşyerlerinde çalışma ortamının düzenini aksatmadan, toz ve gürültü çıkarmadan, kolayca takılıp sökülebilen, hızlı montaj yeteneğine sahip bu sistemlerle bir saatte 15 m2’lik zemin döşenebiliyor.

Projeler için taş ve mermerin bütün tonlarını, ahşabın doğal zarafetini, tekstilin özgün dokularını barındıran Gerflor LVT Zemin “Creation Koleksiyonu” mimarların ve malzeme seçicilerin buluşma noktası Yaktaş Showroom’da görülebiliyor. Türkiye’nin her köşesine yayılmış güçlü satış ağı ve 400.000 metrekarenin üzerindeki İstanbul stokuyla, acil ihtiyaçlara hızla cevap veriyor.