Gölbaşı değer kazanıyor

Başkent’te kent merkezinden uzaklaşmadan doğa ile içiçe sakin yaşam sürmek isteyenlerin tercih ettiği Gölbaşı ilçesi, Mogan Gölü’ndeki temizleme ve çevresindeki peyzaj alanlarıyla her geçen yıl daha fazla ilgi çekiyor.

Gölbaşı’ndaki nitelikli nüfus artışında, ilçenin lokasyonu, eğitim kurumlarına yakınlığı, zengin doğası, doğal göle sahip olması gibi pozitif ayrıcalıkların yanında; gelişen belediye hizmetleri önemli rol oynuyor.

Mogan Gölü’nde haziran ayında Atatürk sahil parkında başlayan ve hızla devam eden mırık temizleme çalışmaları ise bölgedeki konut projelerini ciddi şekilde hareketlendiriyor.

Dünyanın en büyük projelerinden biri olarak gösterilen Mogan Gölü temizleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından kentten uzaklaşmadan doğa ile iç içe yaşamak isteyenlerin daha fazla Gölbaşı’na yönelmeleri bekleniyor.

Mogan Parkı’na yürüme mesafesinde olan ve tamamı göl manzaralı 35 müstakil villadan oluşan Kuğu Gölü Villaları, bu çalışmaların değer kattığı projeler arasında. KLC Yapı’nın inşa ettiği Kuğu Gölü Villları’nın 2018 sonunda teslim edilmesi planlanıyor.