Heafey Group, Florida Fort Lauderdale’deki Conrad Oteli’nin açılışını yaptı

Geçtiğimiz aylarda Türk yatırımcılara tanıtılan ve ilgi gören Heafey Group’un Amerika’daki yeni projesi Ocean Conrad Resort’un açılışı gerçekleşti.

Geçtiğimiz aylarda Türk yatırımcılara tanıtılan ve ilgi gören Heafey Group’un Amerika’daki yeni projesi Ocean Conrad Resort’un açılışı gerçekleşti. Açılışa Hilton Grubu Başkanı Joe Berger, Hilton Grubu Lüks Oteller Dünya Başkanı John Vanderslice, Heafey Group Başkanı Pierre Heafey, Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun ve Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur’un yanı sıra davetli grubu katıldı.

Toplantıda, Amerika’da gayrimenkul sahibi olmanın avantajları, son zamanlarda Türklerin favori yatırım şekli olan Condo-Hotel modeli, Condo-Hotel modeline yatırım yaparak Green Card alma fırsatı, Florida’da mülk satın alma sürecinin hukuki ve mali boyutları ve Türk yatırımcıların Miami ile Fort Lauderdale’deki gayrimenkullere hızla artan ilgisi hakkında bilgi verildi.

Açılışta konuşan Hilton International Başkanı Joe Berger, “Hilton Grubu olarak lüks otel grubunda lider olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün açılışını yaptığımız 290 odalı Conrad Fort Lauderdale otelimiz ile liderliğimizin altını bir kez daha çizmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. Joe Berger ayrıca, son zamanlarda büyük bir yatırımla renove edilen Türkiye’deki Conrad İstanbul Bosphorus Otelinden de gurur duyduklarını belirtti.

Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun, “Miami, geçmiş yıllarda ağırlıklı olarak Güney Amerikalı yatırımcılar tarafından tercih ediliyordu ancak son dönemde bölgeye Türklerin ilgisi de çok arttı. Türkler, sunduğu olanaklar nedeniyle özellikle condo-hotel modelini tercih ediyor. Otel onların uzaktaki evi gibi ama kendilerinin kullanmadığı dönemde yatırımlarının dünyaca ünlü bir marka tarafından yönetiliyor olması onlara ayrıca güven veriyor. Miami, Panama Kanalı’nın genişlemesini sağlayan ‘Miami 2020 Projesi’ ile önemli bir ticari merkez olacağı için bölge yatırım açısından daha da cazip hale geliyor. Fort Lauderdale’deki yatırımlar son bir yıl içinde yüzde 9.8 oranında değer kazandı. Bu sonuç doğru lokasyon seçiminin yatırımdaki önemini gösteriyor. Fort Lauderdale yatırımcılar tarafından son dönemde yeni keşfedildiği için Miami gibi daha fazla tanınan yerlere göre gelecek için daha cazip bir yatırım lokasyonu olarak öne çıkıyor” dedi.

Green Card alma fırsatı

Bu tesisin önemli özelliği ise Amerikan hükümeti tarafından Fort Lauderdale’de Green Card başvurusu yapabilmek için onaylanmış tek yatırım olmasıdır. 500 bin dolar ödeyerek Heafey Gruba yatırım ortağı olunduğu taktirde beş yılın sonunda 21 yaşın altındaki çocuklarla birlikte tüm aileye Green Card sağlanırken, yatırılan bedel de geri alınıyor. Bu projenin diğer Green Card fırsatı sunan pek çok proje göre en önemli ayrıcalığı bitmiş ve istihdam yaratmaya başlamış olmasıdır. Green Card için yatırım yapanların korkulu rüyası olan projenin tamamlanamaması ve yatırılan bedelin beş yıl sonra geri alınamaması riski bulunmuyor.

Amerikan Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Temsilcisi ve Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur ise, son zamanlarda Florida’ya gelen Türk yatırımcılarının sayısının katlanarak arttığını belirterek, “Miami her zaman sanatçıların ve yatırımcıların gözdesiydi. Son dönemde bu ilgiyi aralarında şirket üst düzey yöneticileri, doktorlar ve avukatların yer aldığı beyaz yakalıların da eklendiğini görüyoruz. Amerika’ya tamamen yerleşmeyi düşünmeyen, bir ayağım Florida’da olsun diyen yatırımcılar, özellikle condo-hotel modeline rağbet gösteriyor. Bu şekilde hem yatırımlarının para kazanması, hem de senede 1-2 ay gelip evlerinin tadını çıkartabiliyor olmaları onlara çok cazip geliyor. Ocean Conrad Resort projemiz ile Türk yatırımcısına, sabit güvenli bir gelir, stabil bir değer artışı getiren bir mülk ve Atlantik kıyısında 30 gün boyunca beş yıldızlı bir tatil sunuyoruz ” dedi.

2017 yılında Hefaey Grubu Uluslararası Satış Direktörü olan Emel Onur, göreve başladıktan sonra gerçekleşen satışların yüzde 56’sının Türk yatırımcılara yapıldığını belirterek, Türklerin artan ilgisinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Amerika’nın Venedik’i: Fort Lauderdale

Fort Lauderdale Miami’nin yarım saat kadar kuzeyinde ve Miami’ye nazaran daha “ekonomik okyanus kıyısı hayatı” ile kendisine “Venice of the America’s” dedirten kanalları, sakin ve homojen demografik yapısıyla tanınan bir şehir. Heafy Group’un Atlantik Okyanusu kıyısında, Milyarderler Şeridi denilen Ritz Carlton, W Hotel, Paramount Four Seasons ve Conrad Resort’tan oluşan sahil şeridindeki ultra lüks yeni yatırımı Ocean Conrad Resort, Türk yatırımcılara Florida yasam stilini sunarken aynı zamanda yatırıma para kazandırmayı amaçlıyor.

Hem yatırım, hem tatil fırsatı

Dünyaca ünlü Fort Lauderdale plajının tam karşısında iki binadan oluşan, nefes kesen Atlantik Okyanusu manzaralı Ocean Conrad Resort 24 katlı olup 6’ncı kat ile 17 katlar arası condo hotel 18 ile 24’üncü katlar arası rezidans.

Arzu eden ev sahipleri dairelerini Hilton Conrad’a kiralayıp senelik yüzde 8 brüt kira geliri garantisi elde edebilirler. Ayrıca dairelerini senede 30 gün Conrad’in bütün imkanlarından yararlanarak ücretsiz kullanabilirler. Bu kapsamda Golf ve Tenis Country club üyeliğini de bedava kazanırlar.