Hekim Profil

Bir HEKİM HOLDİNG kuruluşu olan HEKİM YAPI ENDÜSTRİSİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2001 yılında Sn. Dr. Öner HEKİM ve Sn. Nafiz HEKİM tarafından çimento esaslı cephe kaplama malzemesi üretmek hedefiyle kurulmuştur. Çalışmaların tamamlanmasının ardından dünyada bu amaçla kullanılan en gelişmiş ürünün fibercement levha olduğu görülerek yola bu hedefle devam edilmiştir. İlk üretim tesisinin kurulumuna 2001 yılında başlanmış, 2004 mayıs ayında ise tam kapasite ile üretime geçilmiştir.

2007 yılında alınan kapasite artırımı kararı doğrultusunda ikinci üretim hattının kurulumuna başlanmış ve bu yeni tesis de 2008 Eylül ayında tam kapasite ile üretime geçilmiştir. Her iki üretim hattını da tamamen kendi öz varlığı ile finanse ederek ülkemize modern tesisler kazandıran HEKİM YAPI, Adapazarı-Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde 111 dönüm arazi üzerinde 20.000 m² kapalı alanda kurulu bulunan iki üretim tesisinde yıllık toplam 80.000 m³ fibercement levha üretim kapasitesine sahiptir. 2013 yılı itibari ile 3.Fibercement üretim tesisi yatırımına başlayan Hekim Yapı 2014 yılı itibari ile bu yatırımını hayata geçirerek, yılda 125.000 m3 üretim kapasitesine ulaşmıştır.

HEKİM YAPI’ nın fibercement ürün yelpazesinde halen üç ana ürün grubu bulunmaktadır. Bunlar; HEKiMBOARD markası ile üretilen büyük boyutlu fibercement levhalar, TURKSIDING markası ile üretilen fibercement yalı baskı plakaları ve üzeri kağıt veya PET esaslı folyo kaplanmış olan FIBERCEMENTLAM levhalardır. Pek çok üstün özelliği sahip olan fibercement levhaların üretimi ile yapı sektöründe yeni bir çığır açmış olan HEKİM YAPI, ülkemizin ilk otoklavlı fibercement levha üreten kuruluşudur.

Ayrıca HEKİM YAPI’nın 2011 yılında üç yeni yatırımı gerçekleşmiştir. Bunlardan ilki EPS ve taş yünü izolasyonlu sandviç panel tesisidir. Yıllık 2.000.000 m² üretim kapasitesine sahip bu tesiste 1250 mm en ve 16 m boya kadar farklı tip ve ölçüde çatı ve duvar panelleri üretilmeye başlanmıştır. Aynı tesiste taşyünü dolgulu pres panel üretimi de yapılabilmektedir. HEKİM YAPI’nın ikinci yatırımı ise yıllık 500.000 m³ üretim kapasitesine sahip EPS (Genleştirilmiş Polistiren Köpük) tesisidir. Bu tesisle de yüksek kaliteye sahip beyaz ve karbonlu EPS blok, levha ve enjeksiyon ürünleri üretilmektedir. En son teknolojiye sahip olarak kurulmuş olan tesiste 2012 yılında kapasite artırma çalışmalarına başlanmış bulunmaktadır. Üçüncü yatırım ise “EPS izolasyonlu prespanel” üretim hattıdır.

Tamamen öz sermaye ile kurulan HEKİM YAPI ENDÜSTRİSİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş., güçlü alt yapısı, konusunda uzman geniş kadrosu ve en önemlisi ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer alabilmesi için durmadan çalışmak ve yeni teknolojiler konusunda öncü olmak misyonu ile ülkemizin geleceğe taşınmasında önemli rol üstlenen kuruluşlardan biri olmaya devam edecektir.

  • E-5 Karayolu Üzeri Egemen Sokak No:11 Güzelyalı 34903 Pendik / İstanbul
  •  0 (216) 493 0 493
  •  0 (850) 201 0 493
  •  0 (216) 494 28 22
  •  info@hekimyapi.com
  • www.hekimyapi.com