Hilti, 2018 hedef ve stratejilerini Kick Off etkinliğinde açıkladı

Ürün ve hizmetlerindeki inovasyonu kadar insan kaynakları uygulamalarıyla da farklılaşan ve Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen “Dünyanın En İyi İşverenleri 2017” listesinde 22’nci sırada yer alan Hilti, 10 ülkeden sorumlu bölgesel üs Türkiye’ye ilişkin 2018 yılı strateji ve hedeflerini “Kick Off” (başlama vuruşu) organizasyonunda açıkladı.

“Hedefimiz Sadakat” temasıyla Antalya’da düzenlenen organizasyona, Hilti Corporation CEO’su Christoph Loos da katıldı. Sadakat pazarlamasına odaklanarak 2018’de sadık müşterilerine VIP hizmetler sunacak olan Hilti, ilk etapta İstanbul, Ankara ve İzmir’de hayata geçirilecek olan ve müşterilerinin arızalanan makinelerini üç gün içinde onarılmış olarak teslim etmeyi taahhüt eden “Üç gün veya ücretsiz” hizmeti ile de sektörde bir ilke imza atmaya hazırlandığını açıkladı. Yüzde 30 büyüme ile kapattığı 2017 yılında inşaat profesyonellerine 30 yeni ürün sunan ve mağaza sayısını 13’e, çalışan sayısını 365’e çıkaran Hilti Türkiye, 2018 yılı hedeflerini yüzde 35 büyüme ve 30 yeni ürünün yanı sıra Türkiye genelinde 16 mağazaya ve 400’ün üzerinde çalışan sayısına ulaşmak olarak belirledi.

Çalışanlarının motivasyonunu artırıp sinerji oluşturarak seneye zinde başlamayı hedefleyen Hilti Türkiye, organizasyon kapsamında yılın ilk “Marketing Wave” (Pazarlama Dalgası) etkinliğini de düzenledi. Hilti’nin 2018 yılındaki ilk lansman ürünleri olan DD30 Karot Makinesi, AG230 Taşlama Makinesi ve TE-6 V22 Delici Kırıcı Hilti Türkiye çalışanlarına tanıtıldı ve deneyimleme fırsatı sunuldu.

Kendisini işine adamış yetenekli Hilti Türkiye çalışanlarının hazırladığı performansların sergilendiği “Hilti. Üstün Performans. Üstün Yetenek.” yarışması organizasyonun öne çıkan etkinlikleri arasında yer aldı. 17 takımın katıldığı yarışmada şarkı ve dans performanslarının yanı sıra müzikal gösteriler sergilendi. İlk dört performansın ödüllendirildiği yarışma ve ertesi gece gerçekleştirilen gala yemeği renkli görüntülere sahne oldu.