HÜPPE İnş.Mal.San.Tic.A.Ş.

Hüppe Grubu 1889 yılında Justin Hüppe tarafından Almanya’da kuruldu. Duş kabini kıta Avrupası ile 1966 yılında Hüppe ile tanıştı. Alanında inovasyon ve kalite ile özdeşleşen Hüppe, bu tarihten itibaren sadece Avrupa değil Dünya duş kabini sektöründe itici bir güç, bir trend belirleyici olmuştur ve olmaya devam ediyor. Bugün, Hüppe global duş kabini sektörünün en güçlü markasıdır.

Hüppe 1986 yılında Masco Grubu şirketlerine katıldı. Masco Grubu bünyesinde bulunan Behr®boya, BrassCraft® tesisat, Delta® ve Hansgrohe® musluk, banyo ve duş armatürleri, KraftMaid®, Merillat® ve Quality™ dolap, Milgard® pencere ve kapı gibi konut ve aileye yönelik dünyaca tanınmış markalı ürünlerinin en büyük üreticilerinden biridir. Masco aynı zamada inşaat sektörü için yalıtım, tesisat montaj servislerinin lider sağlayıcılarındandır. 20’den fazla şirketten oluşan Masco Grubu, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 60, dünyanın diğer ülkelerinde 20’den fazla üretim tesisini bünyesinde bulundurur.

Hüppe Türkiye ise İntermart adı altında 1986 yılında Adana’da bir Türk girişimci tarafından kuruldu. Türkiye’yi duş kabini ile tanıştıran firma da İntermart yani bugünkü Hüppe Türkiye’dir. İntermart ilk dönemlerinde Amerikan Craft Diston Industries firması ile yapılan lisans anlaşması doğrultusunda Türkiye’de duş kabinleri üretip Duşakabin markası ile Türk tüketicisinin beğenisine sundu. İntermart’ın markası Duşakabin ürün ile özdeşleşmiş, ürün duşakabin olarak söylenir olmuştur. 1994’teki Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa Gümrük Birliği Antlaşması’ndan sonra, Hüppe Almanya ile İntermart’ın yolları kesişmiş, birkaç ürünün lisans anlaşması ile başlayan işbirliği, 1995 başlarında Hüppe Almanya’nın İntermart’ın tüm hisselerini satın alması ile sonuçlanmıştır. Nisan 2006 yılından itibaren de ‘İntermart’ ismi ‘Hüppe Türkiye’ olarak değiştirilmiş, ürünler de bu tarihten itibaren ‘Hüppe’ markası ile Türk tüketicisinin beğenisine sunulmuştur.

Adres : Organize Sanayi Bölgesi Atatürk Cad. 4.Sokak No:2 Çerkezköy / Tekirdağ
Tel : 0 282 758 15 11
Fax : 0 282 758 15 14

www.hueppe.com.tr