İkiel Grup, inşaat sektöründe hızlı büyüme kararı aldı

Çeyrek asırdır sürdürdüğü yapı malzemeleri sektöründeki tecrübe ve bilgi birikimini inşaat sektörüne taşıyan İkiel Grup, büyük çaplı konut projeleri üretmek üzere çalışmalara başladı. Gayrimenkulde de büyüme kararı alan İkiel Grup, ilk büyük çaplı projesini İstanbul’un en değerli ilçelerinden Sancaktepe’de inşa edecek. Hali hazırda yapı malzemeleri alanında seçkin dünya markalarının ithalatçısı durumunda bulunan İkiel Grup, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul üreticilerinin tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İkiel Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ekşi, mevcut işlerinin yanı sıra bundan böyle konutta da büyüyeceklerini söyledi. Ekşi “Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul üreticilerinin bataryadan seramiğe, yer-duvar seramiğinden ankastreye kadar A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarının tedarikçisi konumundayken, şimdiye kadar butik olarak yürüttüğümüz inşaat faaliyetlerimizi de büyütme kararı aldık. İşe de Sancaktepe’de toplam 34 dönüm arazi üzerinde 450 konut ve ticari alanları içeren bir konut projesiyle başlıyoruz. Sancaktepe’den sonra ilk etapta Üsküdar ve Salacak’ta da projeler üreteceğiz. Yatırım değeri son derece yüksek olan bir bölge olan Sancaktepe’de yapımına başlayacağımız projemiz bulunduğu lokasyonla da dikkat çekiyor. Metro istasyonuna 2 dakika, kurulacak olan en büyük şehir hastanesine 5 dakika mesafede konumlanan projemiz, TEM-Kartal bağlantı yoluna 2 dakika, Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ise 18 dakika uzaklıkta yer alıyor” diye konuştu.

Yaz tadında bir yaşam alanı olarak konumlandırılan proje, geniş yeşil alanı, birbirini kesmeyen blokları ve çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor. Yüksek yatırım değeri bulunan projenin 260 milyon TL’lik yatırım değeri 24 ayda teslim edilmesi planlanıyor.