“İNCİ’DEN TAŞ’A” SİHİRLİ YOLCULUK

Kadıköy’ü tasarım ile buluşturan ilk merkez olan Tasarım Parkı, 14 Ekim / 22 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek FEM Tasarım, İnci’den Taş’a isimli takı sergisine ev sahipliği yapacak.

 

Tasarıma gönül verenler için kurulan ve Anadolu yakasına farklı bir soluk getiren Tasarım Parkı, yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

FEM Tasarım tarafından düzenlenen İnci’den Taş’a isimli takı sergisi; 14 Ekim / 22 Ekim 2017 tarihleri arasında Tasarım Parkı, Kadıköy’de meraklılarıyla buluşuyor.

Tarih sürecinde toplumların sosyokültürel, psikolojik, ekonomik ve dinsel yaklaşımları konusundaki göstergelerden biri olan ve sözsüz iletişimin en etkili anlatım dilleri arasında gösterilen mücevher bu kez Anadolu ve dünya kültürel miras öğelerini, tasarımcının öyküsüyle harmanlıyor.

Ziyaretçileri kendine dair ipuçlarını bulmaya davet eden sergide FEM, bu anlatım dilini Doğal taşlar, İnci, Kristal ve Madenin ahenkli buluşmasıyla yorumluyor.

İnci’den Taş’a isimli takı sergisi, 14 Ekim Cumartesi 17.00’de kapılarını açacak. 22 Ekim Pazar gününe dek her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Tasarım Parkı, farklı konulara değinmeye ve sanatçıların bu temalar çerçevesindeki özel eserlerini sanatseverlerle buluşturmaya önümüzdeki günlerde de devam edecek.