İnşaat sektörünün geleceği ‘İnşaat ve Gayrimenkul 4,0’da masaya yatırılacak

Uluslararası Proje Yönetim Enstitüsü (UPYE) ile Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün 2010 yılından beri ortaklaşa düzenlediği Proje Yönetim Zirvesi bu yıl “İnşaat ve Gayrimenkul 4.0” ana temasıyla gerçekleştirilecek. 21 Nisan’da BÜ Garanti Kültür Merkezi’nde düzenlenecek 7’nci Proje Yönetim Zirvesi’nde Endüstri 4.0 devriminin Türk inşaat, taahhüt ve gayrimenkul sektörüne yansımaları detaylı bir şekilde ele alınacak. Zirvede “Ekonomi 4.0, Şehirleşme 4.0, Finansman 4.0 ve Tasarım ve İnşaat 4.0” başlıklarıyla dört ayrı panel düzenlenecek.

Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünü üstlendiği Ekonomik 4.0 panelinde global politik ve ekonomik gelişmeler, ticaret savaşları, Türk inşaat, müteahhitlik ve gayrimenkul sektörü kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Şehirleşme 4.0 panelinde akıllı malzemeler/çözümler, akıllı yapılar, akıllı şehirler ekseninde Türkiye’de kentleşme detaylı bir şekilde tartışılacak. Finansman 4.0 panelinde kitle fonlamalar, girişim sermayesi yatırım fonları, melek yatırımcılar, gayrimenkul yatırım fonları, sermaye piyasası araçlarıyla fonlamalar, sektörde halka arzlar, teknoloji fonları ve İslami fonlar çerçevesinde yeni finansal enstrümanlar değerlendirilecek. Tasarım ve İnşaat 4.0 panelinde ise bina bilgi modellemesi (BIM), 3 boyutlu yazıcı ile üretim ve endüstri 4.0’ın Türk inşaat sektörüne yansıması tartışılacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğindeki zirvede birbirinden değerli konuşmacılar sektörün geleceği ile ilgili fikirlerini dinleyicilerle paylaşacak. Sektörün önde gelen paydaşlarının, üst düzey yönetici ve akademisyenlerinin geniş katılımının beklendiği zirveye katılım ücretsiz olup kayıtlar web sitesinden yapılabiliyor.