İnternet üzerinden MEB sertifikalı emlak danışmanlığı kursları başlıyor

Birleşmiş Emlakçılar AŞ, sertifikalı emlak danışmanı olmak isteyen ama kursa gitmeye zaman ve imkan bulamayanlar için geliştirdiği internet üzerinden eğitimlerine bir yenisini daha ekliyor. www.onlineemlakkursu.com üzerinden kayıt yaptırarak, 9 Nisan 2018 tarihinde başlayacak kurslara devam edenler, kurs sonunda MEB onaylı emlak danışmanı sertifikasını alarak geniş bir iş imkanına sahip oluyor.

Türkiye’de ilk on-line bilgi bankasını hayata geçiren Birleşmiş Emlakçılar AŞ, emlak danışmanı olmak isteyenlere yönelik eğitimleri ile de sektörün standartlarını yükseltiyor. Birleşmiş Emlakçılar AŞ iştiraki Özel Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kursu, kursa gitme imkanı olmayanlara yönelik internet tabanlı eğitimleri ile emlak danışmanlığı ve konut finansmanı konusunda emlak danışmanı adaylarını yetiştiriyor.

Kursiyerlere geniş iş imkanları bulunuyor

Yeni dönemi 9 Nisan 2018 tarihinde başlayacak kursların sonunda kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika sahibi olabiliyor. Sertifika sahibi olan emlak danışmanları,  emlak firmalarında, gayrimenkul geliştirme ve değerleme şirketlerinde, leasing, factoring kurumları ve sigorta şirketlerinde iş bulabileceği gibi, emlak sektöründe kendi ofislerini açtıkları takdirde, müşterilerine daha kapsamlı hizmet verme imkanına sahip olabilecekler.

Özel Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kurslarında uygulanacak program ile kursiyerlerin, gerçek ve tüzel kişilere, üretilmiş gayrimenkullerin alımı, satımı, kiralanması, kiraya verilmesi, parselasyon yapılması, hukuki prosedürün yerine getirilmesi, imar, ekspertizlik ve şehir plancılığı faaliyetlerinin yürütülmesi için nitelikli bir emlak danışmanı olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. Altı hafta sürecek olan kurslar haftada 20 saat olmak üzere toplam 120 saat üzerinden düzenleniyor. Bu kursların en büyük avantajı; tamamen internet üzerinden Uzaktan Eğitim şeklinde olması.

1996 yılından bu yana yüzlerce profesyoneli sektöre kazandıran kurslarda öğretim programı ders ders başlığına göre düzenleniyor:

Pazarlama

Halkla İlişkiler ve İletişim

Tapu Sicili

Kadastro

Hukuk

Emlak Danışmanlığı, Ekspertiz ve Şehir Planlama