İSKİD, “İthalattaki Güncel Uygulamalar” konulu çalıştay düzenledi

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) üyesi Daikin’in ev sahipliğinde “İthalattaki Güncel Uygulamalar” konulu çalıştay düzenledi.

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yönet ve komisyon temsilcilerinin ekim ayında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ziyareti sonrasında düzenlenmesi planlanan çalıştayın hazırlıkları Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ile birlikte yürütüldü.

Çalıştaya çok sayıda İSKİD üyesi firma temsilcileri ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü  Daire Başkanı Dr. Mevlüt Hürol Mete, İl Müdürü  Ümit Ünal,  Şube Müdürü Şevki Şarlıoğlu’nun katılımının yanı sıra Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği Ve Denetimi Genel Müdürlüğü İthalat Denetimleri Dairesi Dış Ticaret Uzmanı İsmail Hakkı Görücü, Muhammet Fatih Çetinkaya; TSE  Uluslararası Muayene Gözetim Grup Başkanlığı Grup Başkanı Ayfer Sak, TSE Elektroteknik Ve Kimya Laboratuvarları Grup Başkanlığı Grup Başkanı Ramazan Gümüştaş güncel uygulamalar hakkında bilgi vermek üzere davet edildiler.

24 Kasım saat 10.00’da başlayan etkinlikte, Ekonomi Bakanlığı ve TSE yetkililerinin güncel uygulama ve denetimler hakkında bilgi verdikleri sunumların ardından İSKİD üyeleri sektör temsilcileri, ithalat ve ürün denetimleri konusunda sorunlarını paylaşarak yetkililer ile birlikte çözüm önerileri geliştirme fırsatı buldular. Tespit edilen sorunların çözümü için oluşan iş birliğinin korunması ve geliştirilmesi kararları alındı.

Başarılı geçen etkinliğin ardından çalıştaya ilişkin rapor hazırlanarak tüm İSKİD üyelerine iletilmesi sağlanacak.