İstif makinaları sektörünün kalbi Tüyap’ta atacak

Taşıma, kaldırma, istifleme sektöründe ülkemizin önemli fuarları arasında yer alan Cemat Avrasya Fuarı İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) destekleriyle 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Taşıma & kaldırma sistemleri, depolama& yükleme, lojistik sektörlerindeki profesyonellerin katılımıyla yoğun geçeceğini beklenen fuarın ikinci gününde Avrupa’nın önemli kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı bir seminer programı düzenlenecek. Seminer programında istif makinaları sektörünün Avrupa’daki kalbi olan Avrupa İstif Makinaları Federasyonu’nun (FEM – European Materials Handling Federation) Genel Sekreteri Olivier Janin ve depo ve raf sistemleri alanında İSDER Türkiye de dahil olmak 15 ülkeden üyesi bulunan Avrupa Depo ve Raf Sistemleri Federasyonu (ERF – European Racking Federation) Genel Sekreteri Colin Hinton yer alacak. İSDER’in de üyeleri arasında yer aldığı FEM, 14 ülkeden istif makinaları alanındaki ülkelerinin en önemli derneklerini bünyesinde barındırıyor. Üretici firmalar için çevre, güvenlik, enerji gibi çeşitli alanlarda ekipmanın tasarımından kullanım ömrünün sonuna kadar tüm döngüsünü etkileyecek standartlar belirleyen FEM, bu standartlara uyum sağlayabilen firmalara logosunu kullanma yetkisi veriyor.

Avrupa standartlarında üretim anlamı taşıyan FEM logosu, teknolojik yeterlilik ve güvenli teknik standartlar anlamlarını içeriyor. İSDER, bu logonun üretici firmalara verilmesi yetkisine sahip Türkiye’deki tek kurum olarak faaliyet gösteriyor. Depolama ekipmanlarının daha güvenli kullanılması ve Avrupa iş birliğini kolaylaştırmak gibi alanlarda çalışmalar yürüten ERF, depo ve raf sistemleri sektöründe Avrupa’nın çatı kuruluşu özelliği taşıyor. 16 Mart tarihinde düzenlenecek seminerde İSDER özel oturumunda bir araya gelecek bu iki önemli kuruluş istif makinaları sektörünün Türkiye’deki profesyonelleri ile buluşacak. Avrupa’daki gelişmeler, standartlar ve Avrupa ülkeleri için ortak bir vizyon geliştirilmesi için yapılacakların tartışılacağı panelin moderatörlüğünü İSDER yapacak.