İTALYAN COLOS’TAN TERAS ve BAHÇE TASARIMLARI

İyi havaların sezonu yaklaşırken, İtalyan tasarım markası Colos, dünya çapında ünlü genç tasarımcılarına hazırlattığı teras ve bahçeler koleksiyonunu piyasaya sundu. Havanın tadını çıkarabileceğiniz açık alanlarda, zarafet ve sadelik esaslarını temel alan koleksiyon parçaları, Momo, Piazza, Stecca ve Split isimli koltuk modelleriyle kullanıcıya, gerekli işlevsellik ve minimalist tasarımı birarada vaadediyorlar.

Momo / Tasarımcı Jeremiah Ferrarese

Momo, en hassas teknolojik ve estetik ayrıntıların gerçekleştirilmesine yönelik en uygun teknolojinin araştırılması için derin bir çalışma sonucu, tamamen metalden yapılmış yeni bir koleksiyondur. Mukavemet, dayanıklılık, konfor, istiflenebilirlik, hoş tasarım, teknik açıdan son teknoloji gibi unsurları göze çarpmaktadır. Sandalyeler, boru şeklindeki bir çelik çerçeveye kaynak yapılmış metal levha kaplı olup, koltuk, sandalye ve tabure olmak üzere üç farklı versiyonu mevcuttur. Momo, kapalı ve açık havada, özel ve kamuya açık ortamlar için eksiksiz bir çözüm projesi sunar.

Piazza / Tasarımcı Jun Yasumoto

Piazza tasarımı, ilk bakışta tanıdık gelir, çünkü eski bir arkadaşın hoş özelliklerini taşımaktadır… 1920’lerin cafelerinin sandalyesini andıran bu tasarım, dengeli ve samimi formunun yanı sıra yüksek oturma konforu için ideal bir modeldir. Ancak çok yönlülüğü ile ahşap atalarını aşmaktan da geri durmaz. Tek bir plastik parçası ile üretilen bu ürün, rüzgar ve hava koşullarına karşı son derece dayanıklıdır. Hem eski hem de yeni renklerle eşleşen ince bir renk şemasında kullanılabilir.

Stecca / Tasarımcı Alban Le Henry

Stecca sadece bir sandalye değil, akıcı şekillerle bükülmüş ahşap sandalyeleri andıran oturma odaları grubudur. Tüm Stecca sandalyeleri sağlam alüminyumun hafif ağırlığındadır ve kullanımları açık hava için son derece uygundur. Stecca ile nerede karşılaşırsanız karşılaşın, rahat ve sıcak doğası ile sizi karşılar ve rahat bir oturma keyfi için davet eder.

Split / Tasarımcı Francesco Meda

Bölünmüş (The Split) dünya kesinlikle keşfedilmeyi hak ediyor. Split koleksiyonundaki orijinal ve yenilikçi çizgilerini göreceğiniz sandalyelerin, oturma sırasında iç özelliklerini hissedilebilirsiniz. Çerçevesi ve dış yapısı, fiber camın değişken kısımlarına sahip sentetik malzemelerden oluşmaktadır. Bu da, istikrarlı ayakları ve esnek bir koltuk olmasını sağlar. Split’te fiziksel ve optik bir hafiflik kazandıran malzeme kullanımı minimuma indirilir. Bu nedenle ona yakından bakmak, sunduğu şeyleri açığa çıkaracaktır.