KDV VE TAPU İNDİRİMİ PİYASALARI RAHATLATACAKTIR

Uygulanan KDV ve tapu indirimine dair görüşlerini paylaşan Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan yapılan düzenlemelerin piyasalara hareketlilik getireceğini söyledi.

Bakanlar Kurulu kararıyla konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18’lik KDV, 31 Ekim’e kadar yüzde 8’e, tapu harcı oranı da yüzde 4’ten 3’e indirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 31 Ekim 2018 tarihinden itibaren tapu işlemleri üzerinden binde 20 oranında alınan tapu harcı, konut ve işyerlerinde binde 15 olarak yeniden belirlendi. KDV ve Tapu indirimi ile ilgili fikirlerini paylaşan Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan“Sektördeki %18’lik KDV ve %4’lük tapu harcı oranları, maalesef bizim gibi yüksek kalitede imalat yapan, tüm çalışanlarının haklarını koruyan ve üst düzey müşteri memnuniyeti sağlayan firmalar ile kayıt dışı tabir edilen firmalar arasında haksız rekabete sebep oluyordu. Bu bağlamda, Bakanlar Kurulu’nun KDV ve tapu harçlarında almış olduğu indirim kararı; söz konusu daire tiplerindeki stokların erimesine, tüketicinin sınırlı süre için bile olsa fiyat avantajı elde etmesine, kayıt dışılığın azalmasına, sebep olacaktır. Yapılan bu indirimin çok olumlu olduğuna ve sektörün, piyasaların hareketlenmesine sebep olacağı inancındayım. Umarım ki, bu yapılan iyileştirme kalıcı olur ve sektördeki KDV uçurumunu ortadan kaldırır…”

“Sunset İncek ile geleceğe güvenle bakın”

Başkent’in kıymetli lokasyonlarından İncek’te inşaatı bağlayan Sunset İncek projesinin sunulan bu indirimlerle daha avantajlı bir şekilde vatandaşlarla buluşacağını belirten Tolga Ülkelan “Özellikle projemizde bulunan 6+1+1 seçeneğimiz yapılan bu düzenlemelerle daha avantajlı hale gelecek” dedi “İnşaatı başlayan projemiz ile lokasyon olarak da fark yaratıyoruz” diyen Ülkealan sözlerine şunları ekldi: “Öyle bir lokasyonda yer alıyoruz ki tüm manzaraya hâkimiz. İncek Bulvarı’ndan yukarıya doğru döndüğümüzde yeni gelişen ve gelişmeye de devam edecek olan bir lokasyon üzerinde yer alıyoruz. Şehre olan yakınlığı ve İncek semtinin en revaçta olan bölgesinde yükselen İncek Sunset sunduğu yaşam alanları ile de fark yaratıyor. 2+1, 3+1+1,5+1+1 ve 6+1+1 seçenekleri ile farklı yaşam seçeneklerini aralayan projemiz, bütün dairelerin beklentilerine cevap verebilecek şekilde tasarlanacak olan yeşil alanlar, çocuk parkı, fitness center, kapalı yüzme havuzu ve her ihtiyaca cevap verebilecek sosyal alanlar ile de fark yaratacak”