Koordinat Çayyolu’nda “0” faiz avantajı

Ankara’nın prestijli projelerinden biri olarak gösterilen Koordinat Çayyolu’nda, “bankaların konut kredi faizlerini son 20 ayın rekor düzeyine getirdiği, aynı zamanda kredi vermeme eğiliminde oldukları bir dönemde” yüzde 10’dan başlayan peşinat, sıfır faiz ve 84 ay vadeyle başlatılan kampanya, konut alıcıları tarafından ilgiyle karşılanıyor.

Projeyi hayata geçiren YP İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, Türkiye genelinde ipotekli konut satışlarının, Ocak 2018’de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,3 düşüş gösterdiğini anımsatarak, bunda konut kredi faizlerinin önemli rolü olduğunun altını çizdi.

Böyle bir dönemde Emlak Konut GYO ile yürüttükleri ve 30 Mart 2018’de son bulacak yüzde 10’dan başlayan peşinat, sıfır faiz ve 84 ay vadeli kampanyanın, konut alıcısına büyük avantaj sunduğunu vurgulayan Çankaya, şunları söyledi:

“Bu avantajı kaçırmak istemeyen konut alıcıları, sektörde hareket kabiliyetinin daraldığı kış aylarında da özenle inşa ettiğimiz Koordinat projemize dahil oldu. Kampanyamıza dahil olanlar, Ankara’nın en güzel lokasyonunda, en güzel daireyi aldıkları kadar, ne denli iyi bir yatırım yaptıklarının da farkındalar. Her yıl, ilkbahar dönemi konut piyasasının en hareketli dönemi olur. Bizim de kampanyamızın bitmesine bir ay gibi kısa süre kaldı. Kalan sürede satışlarda sonlara yaklaşacağımızı öngörüyoruz.”