Led aydınlatmada yerli üretime Bakan Zeybekci’den destek

Elektrik malzemeleri sektöründeki büyümesini 1977 yılından bugüne kadar istikrarlı şekilde sürdüren Makel, yatırım süreçleri ve büyümesi devam eden ilk yerli Led aydınlatma fabrikasında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi ağırladı. Fabrika’da Led aydınlatma üretim tesislerini gezen ve yetkililerden bilgi alan Bakan Zeybekci’ye Makel Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan, yönetim kurulu ve üst düzey yöneticiler eşlik etti.

Ziyaret sırasında konuyla ilgili bir açıklama yapan Çalışkan, Türkiye pazarındaki Led aydınlatma ürünlerinin ithal olduğuna dikkat çekti. Çalışkan, sözlerine şöyle devam etti: “Büyük özveri ile gerçekleştirdiğimiz Led aydınlatma yatırımı ile ilk etapta Türkiye’deki Led aydınlatma ürünlerinin yüzde 20’sini karşılamayı hedefliyoruz. İlerleyen dönemde iç pazardaki payımızı artırırken yurt dışı Led aydınlatma ürünleri pazarında da geniş bir ağa ulaşmayı planlıyoruz. Makel olarak bugün, ellinin üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Öncelikli amacımız daima ülkemize katma değer oluşturmak oldu. Bu anlamda ülkemizde yerli bir üretime daha imza atarken öncü olmaktan da büyük memnuniyet duyuyoruz. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin de fabrikamızı ziyareti bizleri daha da cesaretlendirdi” dedi.

Nihat Zeybekci’den tam not

Makel’in İstanbul Esenyurt’taki Led aydınlatma fabrikasını ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerli üretim noktasında gerçekleştirilen yatırımdan dolayı Makel ailesini tebrik etti ve milli üretimin önemine değindi.

45 bin metrekare kapalı alan üzerinde anahtar grubu, grup prizleri, şalt ürünleri, sigorta kutuları, aksesuarlar, akıllı ev sistemleri, endüstriyel ürünler elektrik sayaçları ve Led aydınlatma ürünleri üreten Makel’in anahtar – priz, akıllı ev ve otomasyon sistemleri, şalt & endüstriyel ürünler ve sayaç dahil 17 binin üzerinde ürün çeşidi bulunuyor.