Match Point: Omri Revesz’in Ahşap Kahve Sehpaları Tasarımı

Milan Tasarım Haftası’na katılan İtalyan Baleri Italia mobilya firması bu yıl, tasarımcı Omri Revesz’in ahşap kahve sehpalarıyla dikkat çekti. Match Point (Maç Sayısı) adını taşıyan bu özel tasarım geometrik olarak şekillendirilmiş masif ahşaptan üretilmiş. Aldo Parisotto’nun sanat yönetmenliğinde yeni ve güçlü çağdaş tasarımlarla dikkat çeken Baleri Italia firması Match Point ile farklılığını bir kez daha göstermiş oldu.

İtalyan mobilya endüstrisinin bilinen isimlerinden Baleri Italia, en son teknolojiyi kullanarak ürettiği mobilyalarında işlevsellik ve çok yönlülüğün yanı sıra daima şirketin DNA’sına uygunluk taşıyan olağanüstü kalitede malzeme ve imalat kurallarından taviz vermeden piyasaya ürün sunmaya devam ediyor. Milan Tasarım Haftası’na katılan firma bu yıl uluslararası isim yapmış genç tasarımcıların yeni koleksiyonlarının geliştirilmesine odaklandı. Bu vizyonla başlayan girişimde Omri Revesz’in Match Point adını taşıyan tasarım projesi öncelikle seçildi.

Koleksiyon geometrik olarak şekillendirilmiş ve üç farklı yüksekliğe sahip dinamik masif ahşap sehpalardan oluşuyor. Renkli kaplamalara sahip masif ahşap sehpalar, üç dairesel formun bir arada tutulması ve 30, 60 ve 90 derecelerde dengelenerek hem pratik hem de heykel havasında tasarım ürünü sunuyor. Dairesel üst yüzeyler ve bazlar aynı büyüklüktedir, böylece her türlü farklı katmanlı düzenlemelerde kolayca istiflenip kullanılabilirler. Venedik merkezli tasarımcı Omri Revesz, endüstri ürünleri, mobilya ve iç tasarımdan kentsel kamusal alanlara, sergilere ve dijital projelere kadar çeşitli ölçeklerde çağdaş tasarım araştırma ve uygulamalarına katılıyor. Tasarımlarını da hümanist bir yaklaşımla teknik ve pratik yaratımların bir karışımı olarak nitelendiriyor.

Match Point ile ilgili Teknik Bilgiler
Yapısal: Kontrplak meşe yapı, lake / açık gözenekli mat.
Boyutlar: Yuvarlak üst 40 cm ve ayrıca 45cm, 22c, 38cm olmak üzere 3 farklı yükseklik modeli mevcuttur.