Megaron Çatı Teknolojileri, modern çatılar için ‘Ultra’yı tasarladı

Kılıçoğlu’nun yeni nesil çatı markası Megaron Çatı Teknolojileri’nin geliştirdiği ve piyasaya sunduğu Megaron Ultra Kiremit, modern çatıları kaplayacak. Kılıçoğlu, görüntüsüyle çatılarda fark yaratmayı amaçladığı yeni ürünüyle piyasalara hareket getirmeyi hedefliyor.

Çatı kaplamaları konusunda lokomotif marka olma sorumluluğuyla hareket ettiklerini ve her yıl yeni ürünlerle sektöre yön verdiklerini belirten Endel Şirketler Grubu Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Barış Y. Özaydemir, Megaron Çatı Teknoloji markalarıyla inovatif ürünler geliştirmeye devam ettiklerini söyledi. Özaydemir, ‘Çatıda seçme Özgürlüğü’ sloganıyla çatılar için alternatif ürünler çıkarmayı sürdüreceklerini açıklayarak, Megaron yeni nesil çatı teknolojileriyle sektörde fark yaratacaklarının altını çizdi. Yeni ürünleri Megaron Ultra’nın fark yaratan bir ürün olduğuna dikkat çeken Özaydemir, “Megaron Ultra, modern çatı hayal eden müşterilerimizin taleplerine uygun olarak geliştirildi. Eşsiz görünümüyle çatılarda gerçek anlamda fark yaratacak” dedi.  Yeni ürünleri Megaron Ultra’nın antrasit gri renk olarak üretildiğini belirten Özaydemir, ürün hakkında şu bilgileri verdi:

“Megaron Ultra, özel dizaynı sayesinde geleneksel kil kiremidin üstün özelliklerini modern çatılara taşımayı hedefliyor. Kil Kiremidin sağlamlık, uzun ömür, renk dayanımı, yüzey düzgünlüğü gibi üstün özellikleri Megaron Ultra sayesin- çözüm getiriyor. Megaron Ultra Serisi alışılmışın dışında modern ve sade görünümü ile göze çarpıyor. Megaron Ultra’nın en belirgin özellikleri ise yüzeyinin pürüzsüz olması ve mukavemetinin yüksek olması. Bu iki özelliği birleştiren Megaron Ultra hem estetik hem de uzun ömürlü bir çatı kaplama malzemesi olarak piyasaya sunuldu. Şu an tek antrasit gri rengi olan Megaron Ultra tercihe göre farklı renklerde de üretilecek. Dayanıklılıkla fark yaratan Megaron Ultra 48,6×29,6 santimetre ölçülere sahip, metrekareye 10 adet sarfiyatı olan bir kiremit. Engop teknolojisi ile kaplanmış yüzeyi, çizilmeye dayanıklı, üstten ve yandan çift kenetli yapısıyla su sızdırmazlığı güçlendirildi. Bu özelliği ile şaşırtmalı veya düz uygulanabilen, kil esaslı olması nedeniyle yüksek mukavemete sahip olan Megaron Ultra seçkin projelerin tercihi olmaya başladı.”

Kılıçoğlu’nun, kurulduğu günden bu yana kendini geliştirmiş ve yeniliklere imza atmış bir marka olduğunu söyleyen Özaydemir, bu yeniliklerin en önemlilerinden birinin de yeni teknolojik markaları Megaron olduğunun altını çizdi. Megaron Çatı Teknolojileri markası altında ürün gamına inovatif yeni ürünler eklediklerini ve eklemeye devam edeceklerini açıklayan Özaydemir, “Megaron Çatı Teknolojileri markamızla üründen çok bir deneyimi müşterilerimize sunuyoruz, burada hedef aldığımız kitle anahtar teslim çatı çözümleri arayan müşteri kitlesidir. Megaron ile üründen çok ihtiyaca yönelik, sorunsuz, estetik ve uzun ömürlü çatı çözümleri sunuyoruz. Ürün gamımızda her türlü ihtiyaç ve zevke uygun çatı kaplama malzemeleri bulunuyor. Çatı konusunda çok farklı ürün gamına sahibiz. Çatısında doğallık isteyen müşterilerimiz için de, modern bir görüntü isteyen müşterimiz içinde farklı özellikte, renkte, ebatta ürünlerimiz bulunuyor. Ayrıca çevreci ürünlere dönük üretimlerimize devam ediyoruz” dedi.