MESA Cadde, Maltepe’de yükseliyor

MESA, Aslan Yapı ve Caba ortaklığında Maltepe’de yükselen MESA Cadde, Adalar manzarasının yanı sıra sahil aksına yürüme mesafesindeki konumu ve ulaşım kolaylıklarıyla da öne çıkıyor. MESA Cadde’nin lansmanı, MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, Caba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Balyen, Aslan Yapı İcra Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Mesut Arslan ve İki Design Group kurucu ortağı Murat Kader’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

MESA’nın 2019 yılında 50’nci kuruluş yıldönümünü kutlayacağını belirten MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, “MESA olarak bu yıl yani 50’ye bir kala, birbiri ardına ve güçlü projeleri hayata geçireceğiz. MESA Cadde’de MESA’nın bu yoğun sürecinin lansmanı yapılan ilk başlangıç projesi oldu” şeklinde konuştu. Boysanoğlu, projede dairelerin lansmana özel indirimle 449 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu de söyledi.

Projenin yükseldiği araziyi, Mert Boysanoğlu ile yaptıkları sadece bir telefon görüşmesi ile çok kısa sürede gerçekleştirdiklerini belirten Caba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Balyen de, “MESA Cadde’de toprak sahibi olmanın da ayrıcalığını yaşıyoruz ve bu avantajı müşterilerimize sunuyoruz” diyerek, projenin toplam değerini yaklaşık 400 milyon TL olarak açıkladı.

MESA Cadde’de efektif tasarım ve en iyi mimarı çözümlerin yanı sıra en iyi üretim, en iyi satışın da buluştuğunu söyleyen İki Design Group kurucu ortağı Murat Kader de, “Şimdi de en iyilerin buluştuğu bu mükemmel projeyi, müşterilerimize sunuyor” dedi. Kader, MESA Cadde’nin çağdaş kentleşme anlamında da örnek bir proje olduğunu vurguladı.

MESA Cadde’nin çok özel bir proje olduğuna dikkat çeken Aslan Yapı İcra Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Mesut Arslan, hiç şüphesiz MESA Cadde’nin sunduğu en büyük ayrıcalığın; gayrimenkul sektörünün üç büyük firması olan MESA, Aslan Yapı ve Caba’nın deneyimlerinin bu projede birleşmiş olduğunu belirterek, “Diğer bir deyişle MESA, Aslan Yapı ve Caba’nın ortak imzasını taşıyan bu özel proje, güç birliğinden doğan sinerjisini de yansıtmaktadır. MESA, Aslan Yapı ve Caba’nın bir diğer önemli özelliği ise mimarisi, ince düşünülmüş teknik detayları, iyi tasarlanmış yaşam alanları ile de birçok açıdan yakaladığı başarılardır. MESA Cadde tasarımda estetiğin, efektif kullanımın ve çevre dokusuyla uyumun buluştuğu, yaşam ile ticari alanların birbirine katkı sağladığı ve üzerinde bulunduğu Bağdat Caddesi ile etkileşime giren bir mimariye sahip olması ile bölgede fark yaratan bir proje olacaktır. MESA Cadde’nin bu çok yönlü mimari başarısı, sınırları aştı ve European Property Awards’da aldığı ödül ile de taçlandırıldı. Proje mimarımız İki Desing Group’un kurucu ortağı Türkiye’nin en önemli mimarlarından Murat Kader’e de burada bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Proje bölgeye değer katıyor

Yaşamı, alışverişi, denizi ve doğayı aynı caddede buluşturan ve benzersiz atmosfere sahip bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Arslan, projenin bölgeye katacağı değerin de altını çizdi. Arslan, “Göz alıcı mağazalar, kafeler, restoranlar ile donatılmış açık hava caddesi MESA Cadde sakinlerinin hayatlarını kolaylaştırırken Maltepeliler için de 7/24 canlı gerçek bir cadde ortamı yaratarak yeni buluşma noktası olacak. Bu renkli açık hava alışveriş caddesinin üzerinde ise; tablo niteliğinde panoramik adalar manzarası ve üstün özellikleri ile mükemmel yaşamın kurgulandığı altı ile 16 kat arası yükseklikteki dört konut bloğu yer alıyor. MESA Cadde, 1+1’den 4+1’e kadar uzanan tip ve 76 metrekare ile 229 metrekare arasında değişen faklı büyüklükte zengin daire çeşitliliği ile her ihtiyaca karşılık veriyor” dedi.

Lokasyonda MESA Cadde farkı

MESA Cadde, İstanbul’un önemli noktalarından birinde, Maltepe sahil yoluna ise 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Bağdat Caddesi’ne 5 dakika, Kadıköy’e ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20’şer dakikada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 23 dakikada ulaşım sağlayan MESA Cadde’den 3 dakikada E-5 Karayolu’na, 15 dakikada Metrobüs Söğütlüçeşme Durağı’na gitmek mümkün.

MESA Cadde’ye Avrupa’dan ödül

MESA Cadde, “Çoklu Konut Mimarisi” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü. MESA Cadde’nin yüksek standartları, prestijli uluslararası gayrimenkul ödülleri arasında yer alan International Property Awards’un önemli bölgesel kategorisi olarak kabul edilen European Property Awards (EPA) tarafından da tescil edildi. MESA Cadde, European Property Awards’da tüm rakiplerini geride bırakarak “Architecture Multiple Residence for Turkey – Çoklu Konut Mimarisi” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

EPA ödüllü MESA Cadde, Bağdat Caddesi’nde insan ölçeğine saygılı tasarımı ve etkileyici adalar manzarasıyla bölgede hakim ve dengeli bir yapı olarak öne çıkıyor. İnteraktif ve yaşayan konut alanları, canlı avlusu ve ticari üniteleri ile Cadde’ye iyi bir biçimde eklemlenmeye hazırlanıyor.

MESA Cadde’den, Alışveriş Caddesi

MESA Cadde sakinleri mağazalar, kafeler ve restoranlarla donatılmış Alışveriş Caddesi’nde ihtiyaçlarını giderebilecekler. Açık hava şöminesi, organik bahçeler, yoga ve pilates için ayrılmış geniş çim alanlar ve açık hava sineması, aktivite ve etkinlik alanları ile MESA Cadde, sakinlerine olanakların ötesinde imkanlar sağlıyor. Projede, 6-16 kat arası yükseklikteki dört konut bloğu, ticari ünitelerin bulunduğu baza üzerinde yükseliyor. MESA Cadde, 1+1’den 4+1’e kadar değişen tip ve büyüklükteki toplam 253 konuttan oluşan seçkin yaşam seçenekleri sunuyor.