Metrans, büyüme ivmesini yükseltmeye devam ediyor

Metrans Makine Genel Endüstri Uygulamaları Satış Yöneticisi Ahu Altuntaş, gelecek yıl uluslararası iş birliklerine imza atarak, Türkiye ve civar ülkelerde iş hacimlerini büyütmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Altuntaş, “2017 yılı, Türkiye’de daha küçük kapsamlı projelerin, günlük satışların, yedek parça alımlarının ve servis bakımının öne çıktığı bir yıl olarak sürmektedir. Civar ülkelerde hem müteahhit firmalar hem de yerleşik müşterilere hizmetlerimiz devam etmektedir. 2018 ve daha sonraki yıllar için hedeflerimizin başında, uluslararası iş ortaklarımız ile birlikte, Türkiye ve civarı ülkelerindeki başarımızı artırmak, iş hacmimizi büyütmek gelmektedir. İnsan kaynaklarımıza ve tesisimize yatırımlar sürecektir” diye konuştu.

Metrans Makine olarak, akışkan transferi konusunda 27 yıllık birikime sahip olduklarına dikkat çeken Altuntaş, “Ürün gamımız, müşterilerimize en doğru çözümü sunabilmek için özenle oluşturuldu. Müşterilerimizin de desteği ile sahada çeyrek asrı aşkın süredir biriktirdiğimiz proses tecrübemizin değer biçilemez olduğuna inanıyorum. Doğru ve kaliteli ürünün yanında satış sonrasında da müşterilerimizin yanındayız. Müşterilerimizin, Metrans markasına olan güveninin ürünün kendisinin önüne geçmiş olması en önemli farkımızdır sanıyorum” ifadelerinde bulundu.

Altuntaş, iç pazarda büyük boya firmalarına çözüm ortağı olduklarını belirterek, “Yabancı firmaların distribütörlüğünü yürütmekte olduğumuzdan, ağırlıklı olarak iç pazara dönük satışlara odaklanmaktayız. Öncelikli hizmet sektörlerimizin arasında yer alan boya sektöründeki zor uygulamalarda, spesifik ürünler söz konusudur. Bu ürünler üst düzeyde uzmanlık gerektirmektedir. Bu nedenle, mühendislerden oluşan uzman satış kadromuz direkt hizmet ve satış sağlamaktadır. Türkiye’nin en büyük boya firmalarından biri olan Polisan’ın da yeni fabrika yatırımı projesinde ürünlerimizi tercih etmiş olması, ne kadar doğru bir strateji uyguladığımızı bizlere bir kez daha göstermiştir” şeklinde konuştu.

“Enerji verimliliği sağlayan ürünler tercih ediliyor”

Son yıllarda işletmelerde özellikle enerji tasarrufunun ön plana çıktığını vurgulayan Altuntaş, talep olan ürün ve yenilikleri takip ettiklerini kaydederek, “Havalı pompaların ilk üreticisi Wilden (ABD) firmasının son olarak geliştirdiği hava tasarrufu sağlayan Proflo Shift serisi ile ilgili müşterilerimizin tesislerinde ya da kendi atölyemizde ölçüm yaparak fiili olarak tasarrufu görmelerini sağlıyoruz. Bu tip pompalarda strok tamamlanmasına karşın hava beslemesi devam eder ve fazla hava susturucudan atılarak israf edilmiş olur. Proflo®-Shift serisinde ise strok tamamlandığı anda bir piston ile atılacak hava diğer hava odasına yönlendirilir. Bu teknoloji ile yüzde 60’a varan hava tasarrufu sağlanabilmektedir” dedi.