Mineteko İç Tasarım Ürünleri ve Tic. Ltd. Şti.

Mineteko‘nun temelleri; 1992 yılında mineflo adı altında faaliyete başlamıştır. 1992 yılında deneme amacıyla ithal edilen PVC zemin kaplamalarında ki küçük miktarda satışlar, izleyen yıllarda katlanarak büyümüş ve 1995 yılında milyon metre kareler mertebesine ulaşmıştır. 1995 yılından sonra, bir çok yabancı firma ile distribütörlük anlaşmaları yapılmış, yurt içi tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık verilmiş ve bu sayede mineflo, Türkiye’de PVC zemin kaplama malzemelerinin adı ile özdeşleştirilerek marka haline gelmiştir. Sektördeki gelişmeler ve PVC zemin kaplama malzemelerinin yurt içinde de imalatı hız kazanınca bu isim, 2005 yılında varılan bir anlaşma sonucu yerli üretim yapan bir firmaya devredilmiş ve şirket adı, Mineteko olarak değiştirilmiştir.

PVC zemin kaplamalarının, 1998 yılından itibaren özellikle resmi kurum ve kuruluşlarında, ofis, hastane, eğitim kurumları v.b mekanlarda alternatif zemin kaplama malzemesi olarak kabul görmesi sonucunda, firmamız sektöründeki lider konumunu sağlamlaştırmıştır. Bu arada PVC zemin kaplamanın yanı sıra karo halı ve yükseltilmiş döşeme gibi diğer zemin kaplama malzemelerinin de satış ve uygulamasına başlanmıştır.

Mineteko ürün çeşitliliğinde bulunan; Yeni trend yüksek teknoloji ürünü dekoratif ve sağlam LVT zemin kaplaması çeşitleri, hijyenin ve dayanıklığının ön plana çıktığı PVC zemin kaplamasıhomojen, heterojen, akustik kondaktif ve endüstriyel zemin kaplaması çeşitleri, esnek spor pvc zemin kaplamaları, türünün yeni örneği tamamen doğal ceramin ürünü de farklı ve kaliteli ürün çeşitlerinden bazılarıdır.

PVC zemin kaplama sektöründe kazandığımız tecrübe, geniş ürün yelpazesiyle istekleriniz doğrultusunda sizlere yardımcı olmanın gururunu yaşadık ve yaşayacağız. Bu güne kadar müşteri memnuniyetini ilke edinmiş firmamız tüm yönetici ve çalışanları ile bu ilkeye sadık kalarak aynı hassasiyetle çalışmalarına devam etmektedir.

  • Şerifali Mah. Kutup Sok. No:50/7  34775 Ümraniye – İstanbul
  • Telefon: 0216 420 64 13
  • Faks: 0216 313 37 90
  • Web: www.mineteko.com