Nef Vakfı ve YGA çocukları bilimle buluşturuyor

Son üç yıldır konut satış ciro ve adedinde sektör liderliğini koruyan tasarım ve inovasyon markası Nef, çocukların eğitimine destek olmak için dört ana amaç altında toplanan #BirizBirlikteyiz projesinin “bilim” ayağını hayata geçiriyor. Nef, #BirizBirlikteyiz diyerek başlattığı kampanyasında elde edilen gelir kadar bağış yaparak Türkiye genelinde 70 okula bilim kitleri dağıtacak.

Tüm çocukların içlerindeki merak ve keşfetme dürtüsünü canlandırarak, erken yaşta bilimle tanıştırmayı hedefleyen Nef Vakfı, proje kapsamında YGA ile ortak olarak çalışarak bin adet TWIN Bilim Setini 10 bin çocuğa ulaştıracak.

Özel tasarlanmış bir Bilim Seti

Çocukların genç yaşta çevreye duydukları merakları; büyürken sıkça duydukları “içini açma bozarsın”, “elleme çarpılırsın” tembihleri ile farkında olmadan korkuya dönüşüyor. Çocuklara bilimi sevdirmeyi amaçlayan TWIN Bilim Seti, YGA tarafından 4 binden fazla çocukla yapılan bilim seanslarının tecrübesi ile tasarlandı. TWIN Bilim Seti mıknatıs yardımı ile kolayca birleştirilebilen elektronik bloklardan oluşuyor ve teknolojik cihazların çalışma mantığını anlatıyor.

Toplanan bağış kadar Nef Vakfı katkısı

Nef Vakfı’nın bugüne kadar beş ana konusundan biri olan çocukların eğitimi ve gelişimiyle ilgili birçok projeye imza attığını belirten Nef İcra Kurulu Başkanı ve Nef Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Erden Timur, “Elbette yaptıklarımızla çok mutlu olduk ama neler yapabileceğimizi hayal ettikçe daha da çok motive olduk. #BirizBirlikteyiz projemizi dört ana amaç altında topladık. Projemizin ilk ayağında çocukların erken yaşta bilimle tanışarak hayal güçlerini kullanmalarına, bilimi eğlenerek öğrenmelerine yardımcı olacak bilim kitlerini okullara ve öğrencilere ulaştırmayı hedefledik. #BirizBirlikteyiz kampanyasında toplanan bağış kadar Nef Vakfı olarak biz de bağış yaptık ve Türkiye genelinde 70 okulda bin adet TWIN bilim kitini çocuklarla buluşturacağız” dedi.

Dağıtılabilir karın yarıdan fazlası sosyal sorumluluğa

Bir sosyal şirket olarak kurulduğu günden bu yana dağıtılabilir karının yüzde 51’den fazlasını sosyal projelere ayıran Nef, son üç yıldır tüm toplumsal çalışmalarını Nef Vakfı çatısı altında gerçekleştiriyor.