Northland, “çocuk odaklı” özel donatı alanları ile dikkat çekiyor

Konut projelerinde yeni trend çocukları mutlu etme, gelişim ve başarılarına maksimum katkı sağlama oldu. Ankara’da önemli eğitim kurumlarının “yeni üssü” haline gelen Ovacık’ta yükselen ve Başkent’in donanımlı projelerinden biri olarak bilinen “Northland” de kreşinden, uçurtma çayırına kadar “çocuk odaklı” donatıları ile dikkati çekiyor.

Pedagogların, iyi eğitim kurumlarına yakın, zengin sosyal donatı alanlarına sahip projelerde büyüyen çocukların, akranlarına göre daha donanımlı bireyler olarak yetiştiğinin altını çizdiğini belirten İntegra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Uslu, hayata geçirdikleri Northland Ankara konut projesini, çocuklar için tüm detayları düşünerek kurguladıklarını kaydetti.

Selahattin Uslu, anne-babaların artık neredeyse tamamen çocukları için yaşadıklarını, günlük yaşamlarını onlara göre planladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“İstedik ki Ankara’nın en seçkin eğitim kuruluşları hemen yanı başımızda bizle birlikte yükselirken, projemiz de donatı alanları ile çocukları en çok mutlu edecek, gelişim ve başarılarına maksimum katkı sağlayacak, sağlıklı birey olmalarına yardımcı olacak şekilde hayata geçsin. En iyi okul eve en yakın okuldur. Northland’de çocuklar okula gelip giderken çok fazla zaman kaybı yaşamayacak. Ulaşımda kaybedeceği zamanı oyuna, arkadaşlarına ve anne babasına ayıracak. Biz, bu önemli kazanca ek olarak, sosyal donatılarla da çocuklarımızın gelişimlerine destek olacağız. İddia ediyoruz ki açık ve kapalı çocuk oyun alanlarının yanı sıra sinema salonundan, uçurtma çayırına; üç meyve ağacından oluşan hobi bahçesinden, bisiklet parkuruna; çocuk havuzundan, masa tenisine; en önemlisi ailelerin gözlerinin arkada kalmayacağı kreşine kadar çocuklara yönelik en zengin donatı Northland’de olacak.”