ODE Yalıtım’ın Milano MCE Fuarı’ndaki standı büyük ilgi gördü

Türkiye’nin yalıtımda yüzde 100 yerli en büyük kuruluşu olan ODE, sektörün dünyadaki en önemli buluşma noktalarından biri olan Mostra Convegno Expocomfort Fuarı’na (MCE 2018) katıldı. 13-16 Mart tarihleri arasında Milano’da düzenlenen MCE 2018’de ODE, yurtdışından alıcılarla buluştu.

Daha konforlu bir yaşam için verimli, entegre ve çevre dostu ürün ve tasarımları buluşturan Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım ve Su Arıtma Fuarı MCE bu yıl, 54 ülkeden sektör uzmanı ve firmayı bir araya getirdi. Bu yıl 2.300’ün üzerinde katılımcı firmanın yer aldığı MCE fuarında olmaktan memnuniyet duyduklarını söyleyen ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Ozan Turan, “Büyük ilgi gören standımızda yerli ve yabancı firmaları ağırladık. Starflex ve R-Flex ürünlerimizi sergilediğimiz fuarda, ağırlıklı Avrupa ülkelerinden olmak üzere farklı ülkelerden potansiyel alıcılarla buluşma fırsatı yakaladık. Ürünlerimizle ihracatta atılım yılı ilan ettiğimiz 2018’de iddiamız büyük” dedi.

ODE’den ihracat atağı

İhracat hedeflerine paralel olarak 2017 ve 2018’de yurt dışı fuarlara odaklandıklarını belirten Turan, şöyle konuştu: “Geçen yıl devreye aldığımız Eskişehir üretim üssümüzle, teknik yalıtım sektöründe Çin ve Almanya arasındaki coğrafyada en büyük üretici olduk. Ayrıca Çorlu cam yünü tesisimizdeki fırınımızı yeniledik ve cam yünü üretim kapasitemizde büyük bir artış yakaladık. Yaptığımız bu yatırımlar ile arttırdığımız bu kapasitemizi ihracatta değerlendirip, 1 milyon doların üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısını da hızla artıracağız. Özellikle Turquality kapsamında belirlediğimiz 11 hedef ülkede pazar payımızı arttırarak toplamda ihracatta yüzde v30’luk büyüme elde edeceğiz.”