Özdisan Elektronik, Mısır’da yoğun ilgi gördü

Türkiye’nin lider elektronik komponent distribütörlerinden Özdisan Elektronik, 3 – 5 Aralık tarihleri arasında Kahire Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Electricx 2017 Fuarı’nda ziyaretçileriyle bir araya geldi.

37 yıllık deneyimiyle, üretici firmalara ileri teknoloji içeren elektronik komponent ve PCBA tedariği sağlayan Özdisan Elektronik, Mısır Electricx Fuarı’nda yer aldı. Kuzey Afrika’nın en büyük elektrik malzeme, güç sistemleri ve aydınlatma fuarı olan Electricx Fuarı, yeni tedarikçilerle tanışmak, müşterileri portföyünü geliştirmek, endüstri meslektaşları ile iletişim kurmak veya en yeni teknolojileri öğrenmek isteyen firmalar tarafından yoğun ilgi gördü.

“Mısır yeni cazibe merkezi olabilir”

Özdisan, Elektronik, Komponent, PCB, PCB-A (Dizgili Kart Çözümleri), Led Aydınlatma Çözümleri, TFT Display Çözümleri, Alüminyum Soğutucu Çözümleri, AR-GE ve Dizayn Destek uygulamalarını fuar ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

Özdisan Elektronik Genel Müdürü Mustafa Yurttaş, fuarla ilgili olarak; “Elektronik sektörü artık dünyaya hükmediyor ve insan yaşamını yönlendiriyor. Electricx Fuarı da yıllardır Kuzey Afrika’nın sanayi ve ticarette dünyaya açılan kapısı konumunda yer alıyor. Özdisan olarak Electricx Fuarı’nda Mısırın sektör temsilcileri ile buluşma ve tanışma fırsatı bulduk. Yeniden yapılanma ve kalkınma hamlesi içinde olan Mısır, gerek tedarik gerekse ortak yatırımlar bakımından yeni bir cazibe merkezi haline gelebilir. Ayrıca Mısır’ın ülkemizle uzun vadede başarılı bir ticari ilişki geliştireceğini düşünüyorum. İstikrarı korumaları durumunda yatırımlar birbirini izleyecektir” dedi.

Fuar sayesinde ziyaretçiler Ixys, Fuji, Panjit, Panasonic, Nanya, Lem, Royal Ohm, Samsung, Seoul Semiconductor gibi dünyaca ünlü elektronik komponent üreticilerinin ürünlerini inceleme şansı buldular.