Özsoy İnşaat, Collesium Rezidans’ı nisanda işletmeye açacak

Özsoy İnşaat, tamamladığı Collesium Rezidans ile Eskişehir’de rezidans anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. 2015 yılında başladıkları Collesium Rezidans projesinin Aralık 2017 itibarıyla tamamlandığını söyleyen Özsoy İnşaat ortağı Alper Özsoy, rezidansın Nisan 2018’de tamamen işletmeye alınacağını belirtti.

Özsoy, 20 milyon TL yatırım bedeline sahip projede yaşam metrekarelerini minimize ettiklerini ifade ederek, binanın birçok özelliği ile örnek bir proje olduğunu söyledi. Binanın teknik özelliklerinden bahseden Özsoy, “35-110 metrekare arasında, 1+0, 1+1, 2+1 şeklinde 89 dairenin olacağı yapıda beş adet de misafir dairesi mevcut. Dairelerimiz özellikle bir kişilik, çünkü biz burayı yeni okulundan mezun olmuş, tayin olmuş, sosyal yaşantısına önem veren kişiler için tasarladık. Binada hem yerden ısıtma hem de yerden soğutma sistemi var, bu sistemler yeşil bina özelliklerinin olmazsa olmazı. Su kaynaklı ısı pompası ile doğal kaynaklardan karşılanacak. Bina içinde yüzme havuzu, sauna, cep sinema, playstation, kütüphane, parti odası gibi sosyal alanlarımız var” dedi.

Özsoy İnşaat’ın profesyonel yöneticilik hizmeti verdiğini ve Collesium’un da bu şekilde yönetileceğini belirten Özsoy, “Bu kapsamda şu an 420 daire işletiyoruz, Collesium ve diğer projelerle birlikte bu rakam 600 daireye ulaşacak. Sadece yatırımlık ve Özsoy İnşaat’ın yaptığı daireleri takip ediyoruz” bilgisini verdi. Dairelere tüm yöneticilik hizmetlerinin verildiği bu sistemle, ne ev sahibinin ne de kiracının haklarına bir zarar gelmediğini dile getiren Özsoy, “Yatırımcı ve kiracı birbiri ile hiçbir şekilde muhatap olmak zorunda kalmıyor; 7/24 kapıcılık hizmetleri dahil aradaki tüm hizmetleri biz sağlıyoruz. Hedefimiz bu alanda bin daireye ulaşmak. Profesyonel yöneticilik, yatırımcılarımıza güven veriyor bu da hizmetlerimizde sürekliliği getiriyor” diye konuştu.

Özsoy İnşaat ortağı Alper Özsoy

Özsoy İnşaat olarak bugüne kadar 200 bin metrekareye yakın inşaat gerçekleştirdiklerini, bin 645 daire ile 28 iş yeri teslimatı yaptıklarını kaydeden Özsoy, ekonomide ve inşaat sektöründe hizmet alanının payının giderek arttığına işaret ederek, “İnsanlar artık dört kolon, içi tuğlayla örülmüş binalar istemiyor. Ben Y kuşağı temsilcisiyim ama daha çok Z kuşağına yakınım. Z kuşağı benim 20 yıl sonraki müşterim ve tecrübemin en yüksek olduğu döneme denk düşüyor. Eğer ben bu kuşağı şimdiden anlamazsam, Özsoy İnşaat 10 yıl sonra var olamaz. Şimdi onlar için işletmesini de üstleneceğimiz özel bir konsepti olan 750-900 yataklı yurt planımız var” dedi.

Önümüzdeki 15-20 yıl içinde tüketicilerin kendilerine has tasarıma sahip yaşam alanları talep edeceğini öngören Özsoy, “Özellikle Z kuşağı dediğimiz, 2000 sonrası kuşak her şey kendine özel olsun istiyor. Önümüzdeki dönemde biz imalatı yapacağız, içinin tasarımını tüketiciye bırakacağız, ‘siz nasıl istiyorsanız öyle tasarlayın’ diyeceğiz. İnşaatta tercihler artık sadece barınmayla sınırlı değil” şeklinde konuştu.

Özsoy İnşaat’tan çıkan bir proje üzerinde en az bir yıl düşünüldüğünü dile getiren Özsoy, “Şirket olarak, hem kendi, hem de insanların beklentilerini harmanlayıp ortak bir değer çıkarıyoruz. İnşaatın da bir trendi var. Tüm gelişmeleri yakından takip ederek, projelerimize uygun olanlara ve müşterilerimize değer yaratan gelişmelere projelerimizde yer veriyoruz” ifadesinde bulundu.