Permolit Boya, Londra’da şirket kurdu, yurt dışı büyümesini hızlandırdı

Boya sektörünün önde gelen markalarından Permolit Boya, 33 yılı aşkın süredir Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli markası olarak yurt içi ve yurt dışı pazar payını büyütmeye devam ediyor. Yur tiçinde en çok tercih edilen beş marka içinde yer alan Permolit Boya, WRX markasıyla da İngiltere pazarına açılıyor.

Akçalı Şirketler Topluluğu 2018 yılı hedefleri doğrultusunda yurt içi ve yurt dışı yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Akçalı UK adıyla Londra merkezli bir şirket kuran firma, İngiltere’nin en büyük yapı ve boya fuarlarından “National Decorating and Painting Show”da İngiltere pazarına özel olarak oluşturduğu WRX Sprey Boya markasını lanse etti.

“WRX” markasıyla İngiltere pazarını hedefliyor

4 milyonun üzerinde sprey, 2 milyonun üzerinde de teknik sprey boya satışına sahip Akçalı Şirketler Topluluğu, şimdi de İngiltere pazarına yönelik oluşturduğu WRX markasıyla sektöre güçlü bir giriş yapıyor. Avrupa’nın yüksek sağlık standartlarına uygun şekilde üretilen WRX Sprey Boya, hızlı kuruma özelliği sayesinde istenmeyen akma izlerinin önüne geçiyor ve çevre dostu özelliğiyle de fark yaratıyor.

“Fuarda ülkemizi temsil eden tek Türk firmasıyız”

Nihai tüketicilerin yanı sıra kamu projelerinde de en çok tercih edilen markalardan biri olduklarına değinen Akçalı Şirketler Topluluğu CEO’su M. Akın Akçalı; “Yurt dışı pazarındaki payımızı her geçen yıl artırırken ihracat yaptığımız 22 ülkede en beğenilen ve bilinirliği en yüksek markayız. 2018 hedeflerimiz doğrultusunda başta İngiltere pazarı olmak üzere gelişmiş Avrupa pazarında ticari hamlelere hız verdik. Yurt dışındaki pazar payımızı arttırmak için Londra merkezli bir şirket kurduk. Oradaki ekibimiz yerel dağıtım firmaları ile görüşmelerini tamamladı. Londra perakendenin güçlü olduğu bir ülke. Bu bölgedeki konumumuzu güçlendirmek için İngiltere’de düzenlenen en büyük boya ve yapı fuarına katıldık. Fuara katılan tek Türk şirketi olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik ve ziyaretçilerimizden tam not aldık. Kuruluşumuzdan bugüne inşaat boyaları, sentetik boyalar, ahşap koruyucular ve ısı yalıtım sistemlerine yönelik özel boyalar üretiyoruz. Toplamda 300’ün üzerinde ürünümüzle faaliyetlerimize devam ederken sadece su bazlı boya grubunda yılda 40 bin tonu aşkın satış hacmimizle Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasındayız. Bu anlamda 2018 yılında Türkiye’deki pazar payımızı da yüzde 10 artırmayı hedefliyoruz” dedi. 

“Yerli sermaye ile bu konuma gelmekten gurur duyuyoruz”

Akçalı, “Bugün, ülkemizin dört bir yanındaki binalardan kamu yapılarına, otoyollara, oyun parklarına ve sahalara kadar birçok noktada ürünlerimiz kullanılıyor. Türkiye’nin ilk tavan boyasını ürettiğimiz dönemden bugüne Permolit markamızı yüzde yüz yerli sermaye ile buralara taşıdık. Sektörde ulaştığımız şu anki konumumuz bizleri oldukça gururlandırıyor. 2018 yılı itibariyle yurtiçi ve yurtdışında büyümemizi sürdüreceğiz. Ülkemizde de en çok tercih edilen beş marka arasında yer alan Pemolit Boya’yı daha da kuvvetlendirerek ilk üç içinde yer alma hedefimiz var. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ürün çeşitlerimizi geliştirdik ve Ar-Ge departmanımızla oluşturduğumuz farklı konseptlerdeki yeni ürünlerimizi de yakın zamanda tüketicilerin beğenisine sunacağız” şeklinde konuştu.

Firmalara ve kişiye özel renk üretimi yapıyor

İnsanların hayatına renk katma hedefiyle ürün gamını her geçen gün zenginleştiren Permolit Boya, Türkiye geneline yayılmış bayi ağı ve satış noktaları aracılığıyla 81 ilde kullanıcılarına ulaşıyor.

Firmaların kurumsal renklerinde özel boyaların oluşturulması ve renklerin iç ve dış cephelerde en doğru şekilde uygulanmasına yönelik çözümler üreten Permolit Boya, birçok renkten oluşan renk kartelasına ek olarak Permolit Boya renklendirme sistemi ile tüketicilere hayalindeki renkleri sunuyor.

Sektörünün öncü markaları arasında konumlanan Permolit Boya kuruluşundan bugüne birçok ilke imza attı. Türkiye’nin ilk tavan boyasını üreten ve bu alandaki pazar liderliğini de koruyarak dikkat çeken Permolit Boya, ürünleriyle de müşterilerinin beğenisini kazanan kaliteli ve güvenilir bir marka olarak öne çıkıyor.