Promast Kimya

Promast, başta yapı sektörünün ihtiyacı olan, montaj, izolasyon, boşluk doldurma ve sızdırmazlık uygulamalarına odaklanmış yenilikçi bir üreticidir. Uzmanlık alanımız; katma değeri yüksek aerosol PU köpükler; silikon, poliüretan ve hibrit bazlı mastikler ve yapıştırıcıların üretimidir. Promast’ın üretimi ağırlıklı olarak profesyonel kullanıcılara yönelik olmakla birlikte, portföyünde ev kullanıcıları için tasarlanmış pek çok yenilikçi ürün de bulunmaktadır.

Temel Değerlerimiz Vazgeçilmezdir.

Promast, temel olarak benimsediği güvenilirlik, yüksek standartlarda üretim, geniş ürün portföyü, inovasyonda liderlik, stratejik ortalık ve çevre politikaları değerlerinden ödün vermeden üretim yaparak, iş ortakları için fark yaratmayı hedefler.

Promast, daha önce piyasaya çıkmamış yenilikçi ürünleri, ekonomik olarak anlamlı koşullarla kullanıcıların hizmetine sunmayı misyon edinmiştir. Ar-ge çalışmaları Promast’ın faaliyetinin odağında yer alır; bu anlayış doğrultusunda ilk iş olarak geniş üretim ve analiz olanaklarına sahip laboratuvarımız kurulmuştur. Bu sayede şirketimiz etkin bir kalite kontrol sistemine de kavuşmuştur.

İş alanımızdaki yenilikçiliğimiz ve uzmanlığımız meyvelerini kısa sürede vermiş; bir poliüretan alternatifi ve çevre dostu olan silan sonlu hibrit polimerlerin (SPM teknolojisi) Türkiye’de ilk defa Promast tarafından gerçekleştirilen üretimi KOSGEB desteği kazanmıştır. Ayrıca PU köpükler için geliştirdiğimiz yenilikçi uygulamaların TÜBİTAK tarafından desteklenme süreci başlamıştır.

Promast, stratejik olarak kendini yüksek kalite standartlarında üretim yapan bir üretici olarak konumlandırmıştır. Gelişen pazar ve rekabet dinamikleri ne olursa olsun kalite, gramaj, hizmet vb. standartlarını tavizsiz bir şekilde korur. Promast’ın üretimi, Kocaeli Başiskele bölgesindeki ISO9001 kalite sertifikasyonuna sahip tesislerde, uzman personeli tarafından gerçekleştirilmektedir. Temel üretim faaliyetlerimiz olarak; PU köpüklerin de dahil olduğu aerosol ürünlerin dolumu; silikon mastiklerin kompaund üretimi; poliüretan prepolimerlerin üretimi, hibrit (silan sonlu polieter) polimerlerin üretimi; tek ve çift komponentli poliüretan mastik ve yapıştırıcıların kompaund üretimi, hibrit mastik ve yapıştırıcıların kompound üretimi sayılabilir.

  • Sanayi Mah. Şakayık Sok. No: 9 41040 İzmit / KOCAELİ
  • Tel: +90 (262) 335 41 82
  • Fax: +90 (262) 335 41 83
  • E-Posta: info@promast.com.tr
  • www.promast.com.tr