Radisson Blu Ataköy, Temmer Mermer’i tercih etti

Radisson Blu Ataköy, lobisinden odalarına kadar birçok alanda tercih ettiği Temmer Mermer ürünleri ile ziyaretçilerine sihirli bir dünyanın kapılarını açıyor. Radisson Blu Ataköy’de griden siyaha, bejden kahverengine kadar renklerin ahenkle uyumunu sağlayan Affumicato, Portoro Gold ve Calacatta Lucina Extra, Silver Traverten, Carrara, Alnoir ve Cora Black ürünleri, Temmer Mermer’in zengin ürün yelpazesinde yer alıyor.

Otele girildiğinde genel mahallerin tamamında, döşemede gri-bej tonlarını aynı anda hissedebilen Affumicato mermeri karşılıyor. Ebatların büyük şekilde kullanılması ve düz döşeme şeklinde uygulama yapılmış olması, mekan algısında kafa karışıklığına sebep olmadan sade bir tasarım yaratılmasına yardımcı oluyor. Otelin aydınlatma, mobilya ve tasarımındaki diğer objelerin bütünlüğünde, Portoro Gold mermerinin sarı-kahve ve siyah renk skalasına sahip keskin hatlı yapısı lobide bulunan resepsiyona hayat veriyor.

Toprak tonların kullanıldığı odalara ulaşıldığında Perla Brown orta sehpa, PeakWood ve Verde Guetamala yan sehpalar, Nero Zimbabwe masadaki, granit ve mermerin sert karakterini, perdeler ve halı gibi yumuşak dokular, tezatların uyumuyla sakinleştiriyor.

Doğal taş zenginliğinin sergilendiği odalardan sonra, banyoda Calacatta Lucina Extra mermerinin zarafeti, duvar ve tezgahlara da yansıyor. Mermer ve granit, doğası gereği öznelleştirdiği mekanların, değerine değer katıyor. Otelin suit odalarında televizyon arka duvarını kaplayan Silver Traverten, düz damar takibi şeklinde tasarlanarak, farklı kesim ve uygulaması ile görenlerde ahşap kaplama hissi uyandırıyor.

Hamamda alışılmışın dışında incecik gri damarlı Carrara mermeri, Marmara mermerine alternatif olarak değerlendirilirken, kurnalar ise Carrara mermerine tezat oluşturacak şekilde Alnoir mermeriyle hayat buluyor. Barda kullanılan Affumicato ve bankoda Cora Black mermerinin siyah-beyaz etkisi farkı kalitede arayanların beklentisiyle örtüşüyor.